Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Japoński Dzień Dziecka w Cuprum Arena

Autor Cuprum Arena
Data utworzenia: 31 maj 2016, 09:33 Wszystkich komentarzy: 0


Japoński Dzień Dziecka w Cuprum Arena

Daleki Wschód nie był jeszcze tak blisko. Ekscytująca wyprawa po tajnikach kultury japońskiej czeka 1 czerwca na klientów Cuprum Arena.

Lubińska galeria zaprasza dzieci w ich święto do specjalnej strefy, w której odkryją tajemnice Japonii. Z pewnością pomogą im w tym specjalne animacje – np. papierowy teatr Kamishibai. Najmłodsi będą mogli nie tylko wziąć udział w pokazie czytania, ale także za pomocą własnej wyobraźni zdecydować o zakończeniu opowiadanych bajek. Scenę papierowego teatrzyku wypełnią rekwizyty i postacie z kartonu stworzone przez naszych małych gości.

Podczas Japońskiego Dnia Dziecka nie może zabraknąć także specjalnej strefy warsztatowej. W niej goście galerii poznają pisownię języka japońskiego, nauczą się składać origami, tworzyć kimono, a także budować i ożywiać roboty sumo. Dwuosobowy zespół, który przygotuje własnego elektronicznego zawodnika sumo może wystawić go w zawodach na specjalnie przygotowanym do walk robotów ringu. Podczas eventu zobaczymy także stanowisko z drukarkami 3D, gdzie każdy otrzyma wydrukowany w tej technologii bloczek i zobaczy skomplikowane wydruki na żywo.

Ogromną atrakcją są warsztaty z przygotowywania sushi, gdzie pod okiem mistrzów tych kulinarnych dzieł klienci lubińskiej galerii wykonają ten orientalny przysmak i zachwycą nim swoich domowników.

Wszyscy goście będą mogli dać upust swoim artystycznym aspiracjom podczas wspólnego tworzenia i ozdabiana papierowych hełmów samurajskich Gogatsu-ningyou, tekturowych postaci, nawiązujących do święta lalek oraz kolorowych karpi, które są symbolem Dnia Dziecka, obchodzonego tradycyjnie w Japonii 5 maja. Na miłośników japońskiej sztuki układania kwiatów czekają warsztaty z układania ikebany. Całe wydarzenie wzbogacą również cogodzinne pokazy sztuk walki, tańca gejszy, pokazy ceremonii herbacianej oraz sztuki zakładania kimona.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.