Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rozpoczynają się prace nad nowym dachem Gimnazjum nr 2

Autor admin
Data utworzenia: 31 maj 2016, 12:55 Wszystkich komentarzy: 0


Rozpoczynają się prace nad nowym dachem Gimnazjum nr 2

Jeden z najładniejszych chojnowskich budynków doczeka się nowego dachu. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia przewiduje remont dachu krytego dachówką ceramiczną polegającego na wymianie pokrycia oraz elementów konstrukcyjnych dachu.

Gmach przy ulicy Stanisława Konarskiego od początku swojego istnienia służył edukacji - mieściło się tu Realschule, Liceum Ogólnokształcące a obecnie Gimnazjum nr 2.

Remont dachu wykonany zostanie przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Budowlane „Tyliński” z Leszna. Koszt inwestycji oceniono na około 270 tysięcy złotych.

Prace w "dwójce" zakładają: rozbiórkę pokrycia dachu wraz z ołaceniem, orynnowaniem i obróbkami blacharskimi, oczyszczenie i zabezpieczenie elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, naprawę i wymianę elementów konstrukcyjnych więźby dachowej wg zaleceń oceny stanu technicznego, wykonanie nowego łacenia wraz z ułożeniem folii dachowej, wykonanie nowego pokrycia dachówką karpiówką wraz z obróbkami blacharskimi i orynnowaniem, wykonanie nowych tynków kominów w przestrzeni strychowej dachu, ponad dachem nowe spoinowanie trzonów kominowych z cegły klinkierowej, wymianę pokrycia bocznych ścian lukarn, osadzenie nowych wyłazów dachowych, montaż nowych ław kominowych, płotków przeciwśniegowych, wywiewek kanalizacyjnych, wykonanie nowej instalacji odgromowej wg projektu, wymianę drzwi wejściowych z klatki schodowej na strych, remont konstrukcji dachu i pokrycia nad wejściem od podwórza.

W chwili obecnej w związku z remontem, wejście do szkoły od strony ulicy Stanisława Konarskiego jest nieczynne.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.