Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Obchody Święta Trzech Króli w chojnowskim Kościele

Author: admin
Creation date: 09 January 2012, 11:15 All comments: 0


Obchody Święta Trzech Króli w chojnowskim Kościele
W zeszły piątek, 6 stycznia 2012 r. w Kościele katolickim obchodzono Święto Trzech Króli. Również w chojnowskiej parafii dzień ten został szczególnie przeżywany czego dowodem była specjalna Msza Święta w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 10:30.

Chojnowski Duży Kościół o godzinie 10:30 zgromadził wielu wiernych, chcących w katolickim duchu przeżyć ten szczególny dzień. Nie każdy jednak wiedział, że Msza Święta o godzinie 10:30 nie będzie przebiegać do końca w tradycyjny sposób. Jak później wszyscy się przekonali ubarwiona została przez specjalnie zorganizowaną na tę okazję procesję najmłodszych chojnowian przebranych w wyjątkowe stroje.

O godzinie 10:30, tuż po rozpoczęciu, dzieci przebrane w kolorowe stroje, z koroną na głowie, trzymając Gwiazdę Betlejemską pod przewodnictwem księdza Jarosława Góreckiego przeszły procesją między ławkami Kościoła p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w kierunku Ołtarza. Przejście to upamiętniać miało wędrówkę Trzech Króli do Stajenki Betlejemskiej.


Po tym rozpoczęła się tradycyjna Msza Święta. Jednak powyższa procesja nie była jedyną atrakcją tego dnia. Tuż po kazaniu, podczas którego prowadzący Mszę ksiądz Jarosław Górecki rozmawiał ze zgromadzonymi pod Ołtarzem dziećmi o tym szczególnym dniu zdradzając im znaczenie przyniesionych darów przez Trzech Króli, nadszedł czas na kolejną procesję dzieci.

Tym razem celem była stajenka. Dzieci wraz z księdzem udały się w Jej kierunku, gdzie czekali na nich ministranci. Najmłodsi zostawiali tuż obok małego Jezuska, Maryi, Józefa i zwierzątek swoje dary. Nie było żadnych ograniczeń, każde dziecko mogło przekazać co tylko chciało. A następnie ofiarunki te zostaną przekazane dla potrzebujących z Białorusi. Milusińscy dzielnie pomagały bliźnim, przekazując przeróżne dary.
Na twarzach dzieci widać było uśmiech, radość, zadowolenie. Mimo młodego wieku rozumiały, że swoim czynem pomagają bliźnim, chętnie ofiarowywały swoje dary.
W procesji udział wzięły dzieci z chojnowskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Zostały przygotowane do tego dnia przez nauczycieli i wychowawców, którzy wspaniale wywiązali się ze swojej roli. Zaś cały występ był dziełem księdza Jarosława Góreckiego. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie i organizacje. Bóg zapłać.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.