Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Nowa specjalność! Służby mundurowe w bezpieczeństwie

Autor PWSZ im. Witelona w Legnicy
Data utworzenia: 29 czerwiec 2016, 09:24 Wszystkich komentarzy: 0


Nowa specjalność! Służby mundurowe w bezpieczeństwie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia na atrakcyjnych kierunkach. W ofercie edukacyjnej przyszli studenci mają do wybory kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie. Przekrój prowadzonych przez Uczelnię kierunków jest bardzo zróżnicowany. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne i ścisłe.

Jednym z ciekawszych kierunków studiów, na który prowadzona jest rekrutacja kandydatów na rok akademicki 2016/2017 jest Bezpieczeństwo Wewnętrzne (studia licencjackie). Oferta edukacyjna skierowana jest do wszystkich osób, które interesują się problematyką bezpieczeństwa i w przyszłości będą zajmować się bezpieczeństwem zawodowo. W trakcie studiów studenci pozyskają wiedzę, umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne pozwalające im na funkcjonowanie w środowisku bezpieczeństwa współczesnego świata oraz budowie i działaniu w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego społeczności lokalnych.

By sprostać oczekiwaniom przyszłych studentów postanowiono o uruchomieniu nowej specjalności – służby mundurowe w bezpieczeństwie, którą studenci będą mogli wybierać po zaliczeniu pierwszego roku studiów.

Specjalność ta jest adresowana do osób zainteresowanych tematyką obronności, funkcjonowania państwowych służb mundurowych i umundurowanych organizacji pozarządowych (np. wojsko, policja, straż, organizacje proobronne).

W trakcie kształcenia na specjalności służby mundurowe w bezpieczeństwie absolwent zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu organizacji i działania podmiotów państwowych, samorządowych i prywatnych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa państwa.

Na zajęciach prowadzonych przez praktyków pozna tajniki funkcjonowania m.in.: Sił Zbrojnych RP, Policji i Państwowej Straży Pożarnej, a także służb specjalnych i innych organizacji pozarządowych.

Po ukończeniu specjalności służby mundurowe w bezpieczeństwie absolwent ma możliwość ubiegania się o pracę m.in. w: Policji, Siłach Zbrojnych RP, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i pozarządowych organizacjach proobronnych.

Wybrane moduły realizowane na specjalności służby mundurowe w bezpieczeństwie:

- siły zbrojne RP,
- Policja w systemie bezpieczeństwa państwa,
- Państwowa Straż Pożarna w systemie służb ratowniczych,
- służby specjalne.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.