Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Konferencja prasowa Zagłębia Lubin - byliśmy tam!

Autor admin
Data utworzenia: 11 styczeń 2012, 10:25 Wszystkich komentarzy: 1


Konferencja prasowa Zagłębia Lubin - byliśmy tam!
Zagłębie Lubin – sąsiedni klub piłkarski z bogatą tradycją, którego fanów w naszym mieście nie brakuje. Świadczyć może o tym lokalny fanklub zrzeszający wokół siebie wszystkich miłośników „Miedziowych”.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców lubińskiego zespołu w naszym mieście, redakcja Portalu chojnow.pl uczestniczyła w konferencji prasowej zorganizowanej przez Zagłębie, w której udział brali trener – Pavel Hapal, pełnomocnika zarządu ds. sportowych – Rafał Hlebik oraz Michał Sałkowski – nowy szef biura prasowego Zagłębia Lubin.

Ivan Hodur, Ilijan Micanski, Paweł Hajduczek, Sebastian Madera – m.in. te nazwiska zostały wymienione przez trenera Pavla Hapala i pełnomocnika zarządu Zagłębia Lubin ds. sportowych Rafała Hlebika wśród potencjalnych wzmocnień lubińskiej drużyny podczas wczorajszej konferencji prasowej.


Już we wcześniejszych okienkach transferowych staraliśmy się też o jego pozyskanie, ma on tu w Zagłębiu niepoślednią rolę, wpisał się w historię tego klubu, na pewno byśmy chętnie go w swoich szeregach widzieli, na dzisiaj trudno mówić jak się to skończy. Mięliśmy już zapewnienie latem, że uda się go pozyskać, jednak stanowisko Kaiserslautern – mimo że on tam nie gra, jest w sumie niechcianym zawodnikiem – jest dosyć twarde, bardzo ciężko nam tutaj o warunki korzystne dla klubu – mówi Hlebik o pozyskaniu dawnego superstrzelca „Miedziowych” – Ilijana Micanskiego.

Zespół złożył propozycję również Ivanowi Hodurowi, pomocnikowi słowackiego FC Nitra. Została ona pozytywnie zaopiniowana, jednak zawodnika wiąże jeszcze półroczny kontrakt z klubem. Czekamy na rozwój wydarzeń odnośnie tej transakcji. Alternatywą na pozycję ofensywnego pomocnika pozostaje Łukasz Hanzel, w którym czeski trener widzi spory potencjał.Inny zawodnik brany pod uwagę przez lubiński klub to Sebastian Madera, z którym prawdopodobnie Widzew Łódź nie wiąże przyszłości – został przesunięty do zespołu Młodej Ekstraklasy. Rozmowy są prowadzone, negocjacje trwają.

Zagłębie bierze pod uwagę również sprowadzenie doświadczonego piłkarza, który możliwe, że powróci do polskiej ligi – Pawła Hajduczka. O przebiegu spraw decydować będzie jego forma zarówno podczas treningów oraz meczy sparingowych. Dodatkowym plusem zawodnika jest uniwersalność na boisku.Jeśli chodzi o golkiperów „Miedziowych” – Wypełniają do 30 czerwca kontrakt, będziemy z nimi rozmawiać w trakcie - na pewno przed wygaśnięciem tych kontraktów - co do ich przyszłości. Na dzisiaj takich rozmów nie prowadziliśmy. (…) Są na kontraktach – mówił Hlebik.

Do klubu nie powróci zaś Adrian Błąd. Wychowanek lubińskiego klubu bardzo dobrze czuje się w zaprzyjaźnionym klubie – Zawisza Bydgoszcz – chce potwierdzić znakomitą dyspozycje również w rundzie wiosennej.


Potrzebująca bez wątpienia wzmocnień linia defensywna drużyny wzmocniła się o Adama Banasia – byłego kapitana Górnika Zabrze, który na dziś dzień jest jedynym oficjalnym wzmocnieniem zespołu. Do zespołu z Górnego Śląska, tuż po rozwiązaniu kontraktu z Zagłębiem, dołączył zaś Błażej Telichowski.

Dwóch zawodników – Michała Hanka i Błażeja Telichowskiego – żeśmy w najbliższych dniach pożegnali, jeszcze zostali wśród tych zawodników Janusz Gancarczyk i Dominykas Galkevicius. Toczą się rozmowy i wydaje mi się, że w najbliższych dniach ci zawodnicy również opuszczą nasz klub – dodaje pełnomocnik zarządu. Szansę zaś otrzymał Maciej Małkowski, z którym trener Hapal nadal wiąże duże nadzieje.
Dowiedzieliśmy się również o dacie powrotu obrońcy Sergio Reiny do klubu, który zachorował na ospę wietrzną. Pojawi się na zgrupowaniu 12 stycznia w Grodzisku Wlkp.
Zgrupowanie to rozpocznie dziesięć dni ciężkiej pracy, podczas którego zespół zmierzy się m.in. z KS Polkowice i Wartą Poznań.

Życzymy owocnej pracy podczas okresu przygotowawczego i liczymy na dobre wyniki.

Poniżej krótki video-zapis konferencji prasowej:

Komentarze

Znakomity artykuł.

Jako kibic ciesze się że zajmujecie się również sprawami naszego Zagłębia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform