Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie o Finansach i zarządzaniu w przedsiębiorstwie!

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 25 lipiec 2016, 13:01 Wszystkich komentarzy: 0


Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie o Finansach i zarządzaniu w przedsiębiorstwie!

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowało wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie Wydziałowi Nauk Technicznych i Ekonomicznych uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie na poziomie studiów drugiego stopnia (studia magisterskie) o profilu praktycznym.

W uzasadnieniu Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła przedstawioną koncepcję i program kształcenia, minimum kadrowe, bazę dydaktyczną, w tym zbiory biblioteki oraz opracowanego wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia, który może zostać wdrożony również na nowo tworzonych studiach drugiego stopnia na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie

Rekrutacja na kierunek Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie będzie prowadzona po uzyskaniu zgody ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego na uruchomienie kierunku.

O kierunku

Dwuletnie studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie przygotowują do pełnienia funkcji menedżersko-specjalistycznych z zakresu finansów oraz zarządzania.

Nowością kierunku jest połączenie dwóch obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa, w rezultacie absolwent rozumie i potrafi kształtować zjawiska oraz procesy zarówno finansowe, jak i w sferze zarządzania podmiotem. Wszechstronne przygotowanie absolwenta jest dużym atutem na rynku pracy.

Czego uczymy?

Pierwsze semestry poświęcone są zdobyciu podstaw wiedzy z zakresu finansów przedsiębiorstwa oraz zarządzania nim. Na drugim semestrze studenci wybierają specjalność zgodną ze swoimi zainteresowaniami. W ostatnich trzech semestrach, oprócz zdobywania nowego zasobu wiedzy i umiejętności, piszą prace magisterskie pod opieką doświadczonych promotorów.

Praktyczny charakter prac magisterskich, których tematyka dotyczy problemów występujących w przedsiębiorstwie, to ważny element pozwalający kształcić praktyczne umiejętności absolwenta.

Jak uczymy?

Zajęcia dydaktyczne są prowadzone przez doświadczoną kadrę, w tym nauczycieli akademickich aktywnych zawodowo poza szkolnictwem wyższym, posiadających szerokie doświadczenie praktyczne z zakresu finansów oraz zarządzania.

Duży nacisk kładziemy na zdobywanie umiejętności praktycznych, między innymi poprzez zajęcia warsztatowe oraz rozwiązywanie konkretnych problemów wybranego przedsiębiorstwa w ramach współpracy z przedsiębiorstwami przy realizacji części zajęć.

Powiązanie z rynkiem pracy stanowi podstawę przekazywanych treści oraz umiejętności. Uczymy pracy w zespole, która jest niezbędna we współczesnych firmach.

Specjalności

Finanse i inwestycje przedsiębiorstw – absolwent posiada pogłębioną wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na skuteczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, w zakresie: diagnozy i analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej, planowania i prognozowania finansowego, tworzenia budżetów projektów inwestycyjnych, pozyskiwania środków unijnych, zarządzania inwestycjami oraz ryzykiem, poruszania się na rynku bankowym i ubezpieczeniowym. Umiejętności praktyczne będą także kształtowane przez warsztaty menadżera finansowego.

Zarządzanie i innowacje w przedsiębiorstwie – absolwent uzyskuje pogłębioną wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na skuteczne i efektywne zarządzanie, w tym zarządzanie innowacjami w przedsiębiorstwie. W szczególności wiedza i umiejętności praktyczne dotyczą: finansowania innowacji oraz zarządzania nimi, tworzenia strategii innowacji, zarządzania procesami, kompleksowego zarządzania jakością, zintegrowanych systemów zarządzania, koncepcji lean management. Umiejętności praktyczne będą także kształtowane przez warsztaty menadżera projektu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.