Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zobacz co czeka Cię w zbliżającym się roku szkolnym 2016/2017

Autor admin
Data utworzenia: 31 sierpień 2016, 11:59 Wszystkich komentarzy: 0


Zobacz co czeka Cię w zbliżającym się roku szkolnym 2016/2017

Lepszego dnia na rozpoczęcie być nie może. 1 września, czyli dzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego przypada w tym roku w czwartek. Pierwszy dzień zajęć lekcyjnych w głównej mierze przeznaczony na sprawy organizacyjne przypadnie na piątek. Na prawdziwą naukę chojnowscy uczniowie przygotować się mogą dopiero po weekendzie - 5 września.

14 października swoje święto obchodzą nauczyciele; uczniowie w ten dzień do szkoły nie pójdą. Czeka ich zatem długi weekend - 14 dzień października przypada bowiem na piątek. W Chojnowie czas ten będzie szczególnie gorąco obchodzony w Powiatowym Zespole Szkół, a dokładniej w Liceum Ogólnokształcącym, które obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. Główne uroczystości przewidziano na 15 października - o szczegółach wydarzenia będziemy jeszcze informować.

Kolejny długi weekend związany będzie z obchodami Święta Niepodległości. Ten wolny dzień również przypada na piątek. Przerwa od zajęć każdego z nas czeka również 1 listopada.

Od 23 grudnia do końca roku na uczniów czeka zimowa przerwa świąteczna, którą wydłuży wolny od pracy Nowy Rok, przypada on jednak niestety w niedzielę. Kolejny wolny dzień to 6 stycznia - Święto Trzech Króli - ponownie przypadające w piątek. W styczniu w kilku województwach rozpoczną się już ferie zimowe; młodzi Dolnoślązacy poczekać będą musieli jednak do lutego - razem z województwami: mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim odpoczniemy od nauki w dniach 13-26 lutego - jako ostatni w Polsce.

Na dodatkowe dni wolne nie mamy co liczyć w marcu. Inaczej będzie w kwietniu - w związku ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego czeka nas wiosenna przerwa świąteczna, przypadająca w zbliżającym się roku na dni od 13 do 18 kwietnia. Dodatkowe powody do radości mają uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjów, którzy w dniach od 19 do 21 kwietnia wydłużą sobie wiosenne ferie. W tym czasie ich koledzy z klas trzecich przystąpią do egzaminów gimnazjalnych. To, czy będą to wolne dni czy tylko godziny zależy już jednak od wewnętrznych ustaleń szkół.

29 kwietnia uczniowie rozpoczną kolejny długi weekend - tym razem związany ze świętami majowymi. 1 dzień maja przypada bowiem na poniedziałek. Lekcje w szkołach wznowione zostaną dopiero 4 maja - jednak nie wszędzie. Dokładnie tego dnia w Powiatowym Zespole Szkół rozpoczną się matury, które potrwają do 24 maja. W trakcie egzaminów pisemnych uczniowie klas młodszych mogą liczyć na dni wolne od zajęć lekcyjnych.

Kolejny wolny dzień do 15 czerwca. Boże Ciało przypada jak zawsze w czwartek. Ze szkolnymi murami ostatecznie pożegnamy się 23 czerwca.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.