Kolejny sukces beniaminka z Rokitek

Autor Kasia_
Data utworzenia: 05 wrzesień 2016, 22:17 Wszystkich komentarzy: 1

W niedzielne popołudnie sympatycy regionalnego futbolu mogli dopingować swoje zespoły na boisku w Rokitkach, gdzie miejscowa drużyna Czarnych II Rokitki podejmowała Bazalt Piotrowice, a mecz był rozgrywany o mistrzostwo klasy A legnickiego OZPN.

Gospodarze po 2 kolejkach z kompletem pkt znajdowali się w czołówce ligi, zaś przyjezdni z dorobkiem trzech punktów plasowali się w środku tabeli. Wiele osób widziało Czarnych w roli faworyta, lecz beniaminek już w pierwszych minutach został skarcony przez Bazalt, który jako pierwszy wyszedł na prowadzenie.

Goście coraz śmielej radzili sobie na boisku, czego efektem było podwyższenie wyniku na 0:2. Wynik spotkania przed przerwą zmienił K. Mokrogulski, który strzelił bramkę kontaktową.

Przerwa meczowa korzystnie wpłynęła na Czarnych, którzy za sprawą K. Mokrogulskiego wyrównali stan rywalizacji do 2:2. Na boisku pojawili się zawodnicy z zapasem świeżych sił, jednak to za sprawą zawodnika z Piotrowic miejscowi wyszli na prowadzenie.

Przyjezdni w drugiej części spotkania zgubili tempo i jakość gry z pierwszej połowy meczu, a rozpędzeni zawodnicy z Rokitek w ostatnich minutach pokazali, na co ich stać. W 88 oraz 90 minucie N. Sieroń podwyższył stan meczu na 5:2, a kolejny komplet punktów oraz drugie miejsce w tabeli stało się faktem.

Czarni II Rokitki 5:2 Bazalt Piotrowice

Krystian Mokrogulski x2, Natan Sieroń x2, trafienie samobójcze

M. Marciszewski, K. Janiec, P. Bekacz, Z. Grzybowski, K. Wojak, E. Kozak, D. Kozubski, K. Liśkiewicz, N. Pavlou, M. Podziewski, K. Mokrogulski.

Po przerwie pojawili się: M. Molenda, D. Migała, P. Romaniak, N. Sieroń, T. Kupiec