Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Świeradów Zdrój

Autor admin
Data utworzenia: 22 czerwiec 2011, 13:42 Wszystkich komentarzy: 0


Świeradów Zdrój


      Świeradów Zdrój jest miastem i gminą zlokalizowaną w województwie dolnośląskim na terenie powiatu lubańskiego. Miejscowość położona jest na wysokości 450-710 m.n.p.m w Górach Izerskich.  Najwyższy szczyt to Stóg Izerski 1108 m.n.p.m.

       Będąc w Świeradowie nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu domu zdrojowego, gdzie mamy możliwość spróbowania wód leczniczych. Jest to spory budynek w centrum miasta, nie sposób go ominąć. Nie zapominajmy jednak faktu, iż jesteśmy w górach więc warto byłoby zobaczyć piękne krajobrazy z innej wysokiej perspektywy.

         Zaraz za domem zdrojowym możemy odnaleźć dwa szlaki: niebieski i czerwony.  Początkowo są one połączone. Wybierając niebieski dojdziemy do Polany Izerskiej (ok. 1godziny 30 minut). Z tego punktu możemy skierować się nieco dalej na Halę Izerską  (czas trasy 45 minut), gdzie znajduje się schronisko Chatka Górzystów . W tym miejscu możemy wypocząć i nie tylko. Gorąco polecamy serwowane w schronisku biszkoptowe naleśniki z polewą jagodową w cenie 6zł mały, 8zł duży. Rewelacja!!! Turyści potrafią czekać na nie nawet godzinę czasu. Z tego punktu możemy ruszyć w drogę powrotną do Świeradowa.

       Wybierając szlak czerwony możemy podążyć do schroniska na Stógu Izerskim. Trasa zajmie nam około 2 godzin, zejście jest o wiele przyjemniejsze i trwa o 30 minut krócej. Z góry możemy wybrać  trasę prowadzącą przez Polanę Izerską . Z polany najlepiej wybrać szlak niebieski do Chatki Górzystów na naleśniki lub kontynuować drogę powrotną szlakiem czerwonym.

       Na Stóg Izerski można dotrzeć również wspaniałą Gondolą  (rodzaj kolejki linowej), która zabiera 6 osób. Koszt to 18zł w jedną stronę.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.