Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rusza coroczna akcja "Znicz". Policja ostrzega

Autor admin
Data utworzenia: 28 październik 2016, 09:30 Wszystkich komentarzy: 0


Rusza coroczna akcja "Znicz". Policja ostrzega

Wszyscy doskonale wiemy, jak wygląda ruch drogowy przy cmentarzu w okresie uroczystości Wszystkich Świętych oraz Zaduszek - korki na ulicy Wojska Polskiego, Parkowej, Złotoryjskiej, ogromna ilość samochodów parkujących wzdłuż tych ulic i tysiące osób udających się w kierunku cmentarza po poboczach. Już dzisiaj rozpoczyna się coroczna akcja "Znicz", w ramach której policjanci zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Okres świąt to także okazja dla złodziei. - Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych, w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę lub plecak miejmy zawsze przed sobą i trzymajmy je w dłoni. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ewentualną ofiarą kradzieży - informuje asp. szt. Robert Lemański z legnickiej policji.

Jadąc w dalszą trasę musimy być także przygotowani na to, że spędzimy w samochodzie znacznie więcej czasu niż zwykle. Natężenia ruchu spodziewać możemy się zwłaszcza na drogach krajowych - w naszej okolicy są to autostrada A4 i drogi krajowe nr 3 i 94.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.