Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Rusza coroczna akcja "Znicz". Policja ostrzega

Author: admin
Creation date: 28 October 2016, 09:30 All comments: 0


Rusza coroczna akcja "Znicz". Policja ostrzega

Wszyscy doskonale wiemy, jak wygląda ruch drogowy przy cmentarzu w okresie uroczystości Wszystkich Świętych oraz Zaduszek - korki na ulicy Wojska Polskiego, Parkowej, Złotoryjskiej, ogromna ilość samochodów parkujących wzdłuż tych ulic i tysiące osób udających się w kierunku cmentarza po poboczach. Już dzisiaj rozpoczyna się coroczna akcja "Znicz", w ramach której policjanci zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Okres świąt to także okazja dla złodziei. - Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych, w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę lub plecak miejmy zawsze przed sobą i trzymajmy je w dłoni. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ewentualną ofiarą kradzieży - informuje asp. szt. Robert Lemański z legnickiej policji.

Jadąc w dalszą trasę musimy być także przygotowani na to, że spędzimy w samochodzie znacznie więcej czasu niż zwykle. Natężenia ruchu spodziewać możemy się zwłaszcza na drogach krajowych - w naszej okolicy są to autostrada A4 i drogi krajowe nr 3 i 94.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.