Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Miasto Chojnów również wspomoże potrzebujących pogorzelców z Gminy Złotoryja

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2016, 13:34 Wszystkich komentarzy: 0


Miasto Chojnów również wspomoże potrzebujących pogorzelców z Gminy Złotoryja

Miesiąc temu informowaliśmy o geście radnych Gminy Chojnów, którzy zdecydowali się przekazać kwotę 10 tysięcy złotych z budżetu Gminy Chojnów dla osób poszkodowanych w pożarze w jednej z miejscowości Gminy Złotoryja. Podczas wczorajszej sesji na podobny krok zdecydowali się radni z miasta, którzy jednogłośnie zgodzili się na przekazanie potrzebującym kwoty 5 tysięcy złotych.

Przypomnijmy - 20 września w środku nocy w podzłotoryjskiej Nowej Ziemi doszło do zapalenia jednego z budynków wielorodzinnych. Pożar objął całą konstrukcję dachu na długości 50 metrów - płomienie wydostały się na zewnątrz budynku. W pożarze ucierpiały 22 rodziny. Gmina Złotoryja w celu zapewnienia pomocy poszkodowanym rozpoczęła zbiórkę pieniędzy; zwróciła się także z prośbą o pomoc do sąsiednich gmin.

Pomoc finansowa od naszego miasta to dotacja celowa pochodząca ze środków z budżetu na 2016 rok.

O tym jak bardzo istotna dla naszych sąsiadów jest pomoc finansowa świadczy pismo z podziękowaniami, jakie na listopadowej sesji Rady Gminy odczytała wiceprzewodnicząca Renata Ostropolska - Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. W imieniu władz samorządowych Gminy Złotoryja oraz osób poszkodowanych w pożarze budynku mieszkalnego w Nowej Ziemi, pragniemy przekazać serdeczne podziękowania oraz wyrazić ogromną wdzięczność za okazany akt empatii i dobrosąsiedzką pomoc w trudnych dla nas chwilach. Państwa wsparcie jest wyrazem szczerej dobroci, współczucia oraz solidarności ludzkiej. Jesteśmy wdzięczni, że nie odmówiliście pomocy i nie pozostaliście obojętni na losy ludzi dotkniętych nieszczęściem. Postawa taka napawa potrzebujących otuchą i nadzieją, że w trudnych chwilach mogą liczyć na pomoc ludzi wrażliwych i otwartych na potrzeby drugiego człowieka. Wierzymy, że okazane dobro wraca ze zdwojoną siłą.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.