Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Koncert w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Autor admin
Data utworzenia: 13 grudzień 2016, 01:24 Wszystkich komentarzy: 9


Koncert w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 roku na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadzony został stan wojenny. W 35. rocznicę tego wydarzenia zapraszamy na koncert, który w najbliższy wtorek odbędzie się w chojnowskim Domu Kultury.

Stan wojenny został wprowadzony na mocy uchwały Rady Państwa, na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, niezgodnie z Konstytucją PRL - nieprzypadkowo jest więc traktowany jako zamach stanu. W trakcie stanu wojennego z rąk Milicji Obywatelski oraz Służby Bezpieczeństwa zginęło kilkadziesiąt osób. Wśród ofiar stanu wojennego znalazło się m.in. dziewięciu zastrzelonych górników z kopalni Wujek w Katowicach, czy trzech demonstrantów z bliskiego nam Lubina.

Organizatorami koncertu w Chojnowie są: radny powiatu legnickiego Grzegorz Gapski, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Powiatowy Zespół Szkół. Będą to główne i jedyne obchody tej rocznicy w Chojnowie.

Dom Kultury - 13 grudnia 2016, 18:00


Komentarze

..........
zgłoś komentarz
Zaproście komunistycznego prokuratora stanu wojennego z pis Piotrowicza on wam opowie jak walczył z komuną, albo Kryże syna komunistycznego prokuratora ktory wydał wyrok na Pileckiego, ten Kryże też jest pis.Nędza że szkoda pisac.
zgłoś komentarz
Przypominamy:

2. Użytkownikowi niedozwolone jest:

- używanie wulgaryzmów i zwrotów mogących w jakikolwiek sposób naruszyć czyjąś godność,
- obrażanie innych osób,
- łamanie ogólnie przyjętych zasad etyki.
zgłoś komentarz
ania 21,twoje kompleksy to tylko może wyleczyć, pobyt w Korei Północnej
zgłoś komentarz
Komuniści w pis to nie kompleksy a fakty, faktów się nie leczy a przyjmuje z pokorą. Przeproś za pis i spadaj, glosowałeś na hołotę komunistyczną i homoseksualistę Kaczyńskiego to ty masz kompleksy.
zgłoś komentarz
ania KODziaro ,tylko spokojnie,trochę kultury,chociaż w tym towarzystwie w którym przebywasz,niestety ale takie słowo jak ,,kultura,,jest obce
zgłoś komentarz
Tematu nie zmieniaj, głosowałeś na pis i homoseksualistę Kaczyńskiego, tyle w teamcie.Piotrowicz komunistyczny prokurator stanu wojennego to twój idol, jesteś starym komuchem.
zgłoś komentarz
KODziaro ania ,jak ja jestem komuchem ty ty jesteś,,pisówą,,ale KODomitko ania,żarty na bok,dedykuje tobie ładny wierszyk w sam raz dla ciebie:kto ty jesteś?-KODzi gniot-Jaki twój znak?-sierp i młot-Gdzie ty mieszkasz?-Tu w,,Tym Kraju,,-W jakim kraju?-Ja nie znaju-czyż nie piękny wierszyk KODomitko aniu,w sam raz dla ciebie
zgłoś komentarz
Ja też napisałem wiersz. Sam o sobie.

"Szum słychać na grzęsach
to Lech się wałęsa"
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.