Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Święta po góralsku w Domu Kultury

Autor admin
Data utworzenia: 12 grudzień 2016, 15:22 Wszystkich komentarzy: 0


Święta po góralsku w Domu Kultury

Pogoda nie sprzyjała tegorocznemu chojnowskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu. Zamiast śniegu był deszcz i porywisty wiatr - na tyle mocny, że organizatorzy zrezygnowali z organizacji wydarzenia na Rynku. Nie znaczy to jednak że jarmark się nie odbył - impreza przeniesiona została do budynku Domu Kultury.

Trzeba jednak dostrzegać plusy - na mniejszych powierzchniach z pewnością było bardziej przytulnie. Na miejscu każdy z nas mógł zaopatrzyć się w szeroki asortyment ozdób choinkowych (w tym bombek), wyrobów rękodzielniczych, książek, zabawek czy też artykułów spożywczych.

Podczas gdy na holu Domu Kultury trwał handel - w sali widowiskowej usłyszeć mogliśmy kolędy i piosenki świąteczne. Gwiazdą wieczoru była kapela góralska Antoniego Gluzy - grupa muzyczna czerpiąca inspiracje z dawnych tradycji ludowych górali żywieckich, sięgając do korzeni twórczości ludowej regionu Żywiecczyzny. Historia zespołu sięga 1979 roku.

Jako support przed góralami z Beskidów zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3.

To jednak nie koniec przedświątecznych atrakcji na ziemi chojnowskiej - już w przyszłą niedzielę ze swoim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Piotrowicach rusza Gmina Chojnów. W tym przypadku nie ma jednak obaw o warunki atmosferyczne - całość zaplanowano wewnątrz budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.