Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jakimi inwestycjami mogło pochwalić się miasto Chojnów w 2016 roku?

Autor admin
Data utworzenia: 30 grudzień 2016, 11:22 Wszystkich komentarzy: 3


Jakimi inwestycjami mogło pochwalić się miasto Chojnów w 2016 roku?

Koniec roku to czas podsumowań - zobaczmy więc jakie inwestycje poczyniło miasto Chojnów w tym roku.

Zacznijmy od inwestycji wodno-kanalizacyjnych

Pierwszą z nich - rozpoczętą w kwietniu a zakończoną w listopadzie była budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, pompowni ścieków wraz z zasileniem energetyczny w ulicy Stanisława Wyspiańskiego.

We wrześniu rozpoczęły się prace nad budową sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami oraz przebudowa sieci wodociągowej wraz z przykanalikami w ulicach Juliana Ursyna Niemcewicza-Stanisława Małachowskiego oraz Wincentego Witosa.

W tym samym miesiącu rozpoczęła się przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej z przykanalikami w ulicy Adama Mickiewicza, Wincentego Witosa, Bohaterów Getta Warszawskiego, Stanisława Małachowskiego oraz Placu Konstytucji 3 Maja oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami, przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Wincentego Witosa (od ulicy Kolejowej do ulicy Kościuszki).

Prace okazały się wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców - powodów do zadowolenia nie mieli także kierowcy, którzy zmagać musieli się z częstą zmianą organizacji ruchu. W wielu miejscach prace ciągle trwają - w przypadku ulicy Niemcewicza mamy do czynienia z prawdziwie "księżycową nawierzchnią" - liczymy więc, że wraz z zakończeniem prac doczekamy się remontu "widzialnej" części ulicy i nie będziemy musieli się jej wstydzić.


Wstydzić nie musimy się natomiast sąsiedniej ulicy Tadeusza Rejtana

W sierpniu rozpoczęły się prace nad ulicą Tadeusza Rejtana - założenie proste - utwardzić jedyną nieutwardzoną ulicę w obrębie historycznego Starego Miasta - tak też się stało. Nowa nawierzchnia wykonana została z kostki granitowej, pochodzącej z rozbiórki oraz nowej. W ramach prac wykonano również nawierzchnię podwórka między budynkami nr 12 przy ulicy Rejtana i 2A przy ulicy Niemcewicza. Końcowy wygląd ulicy dopełniły nowe stylowe lampy typu parkowego.Ulica Rejtana to jednak nie wszystko - jeszcze przed wakacjami rozpoczęły się prace nad ulicą Władysława Broniewskiego. Dotychczasową gruntową drogę łączącą ulice Leopolda Staffa z Lubińską, zastąpiła nowa ulica wykonana z kostki brukowej. Wymiana nawierzchni miała miejsce również na odcinku miedzy ulicami Staffa i Baczyńskiego, gdzie kostka brukowa zastąpiła dotychczasowy asfalt.

W końcu doczekaliśmy się również nowego chodnika przy ulicy Mikołaja Reja. Odcinek między ulicami Legnicką i Stanisława Konarskiego otrzymał nową nawierzchnię wykonaną z kostki i płyt granitowych, która swoim wyglądem oddaje charakter starej części miasta. I gdyby nie paskudne słupki... było by niemal idealnie.

Nie doczekaliśmy się planowanego chodnika łączącego Chojnów z Michowem - umowa na wykonanie została przedłużona - na ten trakt poczekamy jeszcze kilka miesięcy.

Będąc w rejonie ulicy Konarskiego nie sposób nie wspomnieć o nowym dachu zabytkowego budynku Gimnazjum nr 2.


Dużo powodów do zadowolenia mogli mieć mieszkańcy ulic Kraszewskiego i Wrzosowej - w planach Urzędu Miejskiego znalazła się budowa oświetlenia. Przedmiot zamówienia obejmował m.in. prace ziemne, ułożenie kabli wielożyłowych, montaż fundamentów, słupów i opraw oświetleniowych, montaż osprzętu elektrycznego, obudowę nawierzchni jezdni, chodników i pasów zieleni. Efekt? Nowe maszty oświetleniowe wzbogaciły ulicę Wrzosową - w przypadku ulicy Kraszewskiego aktualny stan prezentujemy na zdjęciu poniżej.


Nie samymi ulicami człowiek żyje

Sport i rekreacja to rzeczy na które miasto kładzie spory nacisk. Najmłodsi mieszkańcy Chojnowa doczekali się trzech nowych placów zabaw, które zostały zlokalizowane przy ulicach Komuny Paryskiej/Tkackiej, Złotoryjskiej oraz Bohaterów Powstania Warszawskiego.


Tych starszych z pewnością ucieszyły dwa nowe zestawy siłowni zewnętrznych, które zostały zlokalizowane przy Orliku i Morskim Oku. Chętnych na ćwiczenia na świeżym powietrzu nie brakuje - nawet w mroźne grudniowe przedpołudnie. Szkoda tylko, że idąc przez teren Morskiego Oka w kierunku nowej siłowni mijamy dziesiątki śmieci i porozbijane butelki - co przy sąsiednim placu zabaw wydaje się połączeniem nieco niefortunnym. Ale cóż - takie to nasze chojnowskie miejsce spotkań - szkoda, że w dużej mierze śmieciarzy, którzy nie potrafią po sobie posprzątać.

I to w sumie byłoby na tyle. Ocenę tegorocznych starań władz miasta pozostawiamy Wam.


Komentarze

W Jaworze powstaje fabryka mercedesa.W innych miastach buduje sie takze zaklady.Ludzie maja prace,a w Chojnowie zrobili kawałek chodnika czy dachu i 5 raz wyremontowano boisko na Chajnowiance.Czas na zmiany we władzach.
zgłoś komentarz
Żadne zmiany we władzach nic nie pomogą.
Najpierw należy połączyć miasto Chojnów z gminą Chojnów.
Dopóki to się nie stanie, to będziemy wegetować.
zgłoś komentarz
Budowane w Naszym Mieście są pomniki Burmistrza np. MDK, boisko, rynek itp. a w centrum miasta ludzie do WC chodzą na podwórko a wody w godzinach szczytu nie ma pół miasta ale to Janka nie interesuje bo taką inwestycją nie będzie się jak pochwalić.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.