Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu "ALFA" w Szkole Podstawowej nr 3

Autor admin
Data utworzenia: 31 grudzień 2016, 14:00 Wszystkich komentarzy: 0


Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu "ALFA" w Szkole Podstawowej nr 3

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 mieli okazję wziąć udział w zajęciach w ramach programu "ALFA", ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Program edukacyjno-informacyjny "ALFA" został opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu.

- Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie w ostatnim czasie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Mł. asp. Piotr Matuszkiewicz wspólnie z mł. asp. Marcinem Lechowiczem z Rewiru Dzielnicowych przeprowadzili zajęcia w klasach I-III i I –VI. W zajęciach policjanci wykorzystywali specjalnie przygotowane kolorowe tablice, aby w jak najbardziej przystępny dla dzieci sposób uczyć je zasad bezpieczeństwa. Dzieci otrzymały od policjantów materiały edukacyjne, które mają za zadanie utrwalić zasady, których my wszyscy powinniśmy przestrzegać w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym - informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

Podczas spotkań dzieci mają okazję przyswoić wiedzę dotyczącą m.in. tego jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek - W trakcie zajęć policjanci korzystają z przygotowanych kolorowych tablic obrazujących poszczególne sytuacje. Uczniowie wcielają się także w rolę policjanta przyjmującego zgłoszenie i osoby, która znalazła pozostawioną, podejrzaną torbę. W ten sposób mają możliwość utrwalenia wiedzy o tym, jakie informacje należy w sytuacji zagrożenia przekazać służbom.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.