Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ad Dei Gloriam

Autor admin
Data utworzenia: 23 styczeń 2017, 15:10 Wszystkich komentarzy: 0


Ad Dei Gloriam

Bożonarodzeniowe pieśni średniowiecznych i renesansowych mnichów przypomnieli mieszkańcom Chojnowa wokaliści z Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło. W Sali Recitalowej Domu Kultury wybrzmiały w większości pieśni nieznanych autorów - nieznanych, bo pod utworami stworzonymi na chwałę Boga - Ad Dei Gloriam podpisywać się nie wypadało.

W koncercie "In natali Domini, Gaudent omnes Angeli" oprócz wokalistów szkolących się w pracowni, udział wzięli także dwaj muzycy - Mateusz Bojda, grający m.in. na flecie podłużnym oraz Jan Kwaśnik, który chojnowskiej publiczności zaprezentował dwa utwory instrumentalne grane na lirze korbowej. Ten instrument smyczkowy, którego dźwięk zna chyba każdy z nas, największą popularnością cieszył się w okresie średniowiecza i renesansu.

Niedzielny koncert był kolejną okazją (po Chojnowskiej Jesieni) do obcowania z muzyką dawną. Większość z tych utworów - kiedyś ogromnie popularnych kolęd - zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć po raz pierwszy w życiu. Pieśni w przeważającej większości wykonywane była w języku łacińskim - w treść kolęd publiczność wprowadzana była przez Stanisława Horodeckiego - dyrektora Miejskiego Ośrodka, Kultury, Sportu i Rekreacji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform