Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Na ludowo z domieszką rock 'n' rolla

Autor admin
Data utworzenia: 24 styczeń 2017, 12:14 Wszystkich komentarzy: 0


Na ludowo z domieszką rock 'n' rolla

Michalinki z Piotrowic i Konradówki, Goliszowianie z Goliszowa, Allegro z Chojnowa, Kalinki z Rokitek, Słowiki ze Starego Łomu oraz Przyjaciółki z Niedźwiedzic - oto gwiazdy niedzielnego koncertu "Z kolędą idziemy..." zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Jak łatwo się domyślić - tematyką koncertu były niedawne święta Narodzenia Pańskiego. Zespoły ludowe z terenu gminy wiejskiej zaprezentowały swoje aranżacje, doskonale znanych nam świątecznych kolęd i pieśni związanych z tematyką bożonarodzeniową.

Gminę miejską reprezentował chór Allegro ze Szkoły Podstawowej nr 4, któremu akompaniował szkolny zespół muzyczny.

Wydarzenie było okazją do uhonorowania osoby, która od lat stoi na czele chóru - mowa rzecz jasna o Zenonie Chmielewskim, który z rąk burmistrza Jana Serkiesa otrzymał pamiątkową statuetkę i wyrazy podziękowania za wieloletnią pracę i wkład włożony w promocję Chojnowa.

Koncert "Z kolędą idziemy..." początkowo planowano zorganizować na początku roku. Plany jednak uległy zmianie, a wszystko za sprawą chóru Allegro, który otrzymał zaproszenie do występu w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Tym razem jednak koncert doszedł do skutku - wydarzenie zgromadziło w sali widowiskowej Domu Kultury sporą liczbę osób - jak widać są również w naszym mieście miłośnicy muzyki ludowej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform