Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Nowa kładka nad Skorą. Zobacz jak będzie wyglądała

Autor admin
Data utworzenia: 27 styczeń 2017, 10:07 Wszystkich komentarzy: 3


Nowa kładka nad Skorą. Zobacz jak będzie wyglądała

Miała być w 2016 roku, będzie najprawdopodobniej w 2017 roku. Mowa o nowej kładce nad Skorą, która połączy ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego. Nowy obiekt został zaprojektowany - swoim wyglądem będzie przypominał kładkę na ulicy Brzozowej. W chwili obecnej czekamy na wyłonienie wykonawcy.

Nie będzie to pierwszy tego typu obiekt w tym miejscu. Starsi mieszkańcy Chojnowa z pewnością pamiętają drewnianą kładkę stanowiącą przedłużenie ulic Matejki i Sienkiewicza. Obiekt został jednak rozebrany. Plany odbudowy połączenia w tym miejscu istnieją już od lat - funkcję kładki dla pieszych dla tego miejsca określa obowiązująca Uchwała Rady Miejskiej w Chojnowie z dnia 30 stycznia 2002 roku w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Chojnów.

Temat powrócił w zeszłym roku w zapowiedziach burmistrza - Chcemy wrócić do tej kładki, która służyła mieszkańcom przez długie lata. Łączyła starą część miasta z nową, łączyła ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego. Może gabaryty będą nieco zmienione, ale wiąże się to z tym, że chcemy, aby z tej kładki również mogli korzystać niepełnosprawni. Ostateczne budowa obiektu znalazła się dopiero w budżecie na rok 2017.

Zobacz również:

Powrót kładki na ulicy Matejki. Trwają prace projektowe

Co z kładką na Matejki? Budżet na 2016 rok na chwilę obecną jej nie przewiduje

Przedmiot zamówienia obejmuje:

- przygotowanie, wbijanie oraz elaborację betonem pali podpór;
- wykonanie wzmocnienia brzegów koryta rzeki;
- wykonanie oczepu podpory z łożyskiem;
- wykonanie konstrukcji przęsłowej;
- wykonanie przyczółków kładki;
- wykonanie pokładu oraz poręczy kładki;
- wykonanie dojść do kładki

Poniżej prezentujemy opublikowane w zamówieniu publicznym projekty obiektu:Komentarze

ciekawe czy wyciągnięto wnioski z budowy poprzedniej kładki której metalowe części rdzewieja bo ktoś zapomniał napisać w wymaganiach przetargi że metalowe elementy kladki powinny być nierdzewne no i sposób mocowania antywandalowy. Po prostu najtansza byłaby zwykła siatka z drutu ocynkowana koloru zielonego i tyle. Ludzie myślcie w tym urzedzie bo wyrzucacie piniądzep ubliczne w błoto . Co z monitoringiem chojnowksim ? Ma być fundusz obywatelsi to wydajcie je na monitoring którego brak. Oto przykładowo dobry i w miare tani system który można systematycznie rozbudowywać o nowe kamery co orku dokupujac jedną
https://www.qnap.com/event/station/pl/?page=surveillance-vms-w
zgłoś komentarz
Witam,
Pomysł ok, tylko należało by jeszcze zrobić chodnik i oświetlenie od strony ul. Matejki bo po zmroku nikt tamtędy nie będzie chodził. I po jakimś czasie wszyscy stwierdzą że pomysł był chybiony i kasa poszła w błoto.
zgłoś komentarz
Pomysl ok,ale co ze zrujnowanymi od lat mostami na ul Zlotoryjskiej i Legnickiej? Jeszcze troche a zostana nam tylko kladki dla pieszych a samochodem bedziemy musieli jezdzic np przez Konradòwke??
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform