Query error chojnow.pl - Łukasz Niemczyk trzecim najpopularniejszym sportowcem roku w plebiscycie Gazety Wrocławskiej!
Sign in Sign up

Author: admin
Creation date: 31 January 2017, 13:15 All comments: 0

Wczoraj wieczorem w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu na której poznaliśmy wszystkich laureatów 64. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Sportowca i Trenera Roku Dolnego Śląska. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć chojnowskiego akcentu.

Łukasz Niemczyk zajął trzecie miejsce w kategorii "Najpopularniejszy sportowiec roku", zdobywając 860 głosów. Chojnowski mistrz został również uznany najlepszym sportowcem powiatu legnickiego, zdobywając 313 głosów.

Przypomnijmy - walkami Łukasza Niemczyka emocjonowaliśmy się w listopadzie - z Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie w Sokółce wyjechał ze srebrnym medalem, osiągając tym samym jeden z największych sukcesów w historii chojnowskiego sportu.

Warto zaznaczyć, że kolejne miejsca wśród sportowców powiatu legnickiego zajęli zawodnicy z naszego miasta. Podium uzupełnili Anita Małek z UKK Stowarzyszenie "ORIENS" (146 głosów) oraz Jakub Wołoszyn z KS Chojnowianki (43 głosów). Tuż za podium uplasował się Kamil Mroczkowski.

Statuetkę sportowca roku otrzymała Maja Włoszczowska - srebrna medalistka olimpijska z Rio de Janeiro. Na kolejnych miejscach uplasowali się Piotr Małachowski i Jakub Tokarz.