Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowski Budżet Obywatelski - pojawił się projekt linowego placu zabaw

Autor admin
Data utworzenia: 24 luty 2017, 11:00 Wszystkich komentarzy: 3


Chojnowski Budżet Obywatelski - pojawił się projekt linowego placu zabaw

Linowy plac zabaw w południowej części Chojnowa? Taki projekt wpłynął do Urzędu Miejskiego w Chojnowie. Jego autorem jest radny Paweł Grabek.

- Zadanie ma polegać na udostępnieniu dla dzieci szerszej oferty ze sprzętem do zabaw. Celem jest pobudzenie kreatywności dzieci, logicznego myślenia jak i poprawa sprawności fizycznej oraz integracja dzieci - czytamy w opisie celu projektu - Powstanie pierwszego w gminie linarium będzie dużą atrakcją dla dzieci jak również młodzieży i dorosłych.

Piramida wspinaczkowa miałaby powstać na terenie osiedla w południowej części miasta, w okolicach ulic Władysława Łokietka i Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Inicjator wniosku zaznacza że linowy plac zabaw zachęci do zabawy dzieci w różnym wieku oraz da możliwość aktywności fizycznej w nowoczesnym otoczeniu. Projekt ma być przeznaczony przede wszystkim dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

Koszt placu zabaw został określony przez radnego Pawła Grabka na kwotę 77 000 złotych, z czego 60 000 ma zostać przeznaczone na linarium, 15 000 złotych na bezpieczną nawierzchnię placu zabaw, 2 000 złotych na ławki.

Co sądzicie o tym pomyśle? Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chojnowa na rok 2017 zgłaszać możemy do 15 marca 2017 roku w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

Chcesz złożyć wniosek i zareklamować go przed głosowaniem? Zachęcamy do chwalenia się własnymi projektami. Zapraszamy do kontaktu - portal@chojnow.pl.

Zobacz również: Budżet Obywatelski Miasta Chojnowa: Urząd przyjmuje wnioski


Komentarze

Pomysł super ale szkoda, że nikt nie weźmie się za wyremontowanie już istniejących placów zabaw które są w opłakanym stanie...chodzi mi o plac zabaw w małym parku,tuż obok urzędu miasta, który straszy swoim wyglądem i ten w dużym parku...
zgłoś komentarz
Może by tak alejki w parkach porobić bo ludzie chodzą jak świnie a po za tym trochę ławki odnowić
zgłoś komentarz
Ja dla mnie pomysł dobry, może to trochę kosztuje, ale lepiej chyba raz a dobrze zainwestować zeby było na lata, niż kupować byle co.
Zobaczymy jeszcze inne projekty ale chyba zagłosuje na ten :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.