Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kobiety zdominowały Galę Mistrzów Sportu. Emilia Dziurbiel sportowcem roku gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 25 luty 2017, 12:22 Wszystkich komentarzy: 0


Kobiety zdominowały Galę Mistrzów Sportu. Emilia Dziurbiel sportowcem roku gminy Chojnów

Wczorajszego wieczoru świetlica wiejska w Starym Łomie gościła kolejną edycję Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów. W minionym roku sport w naszej gminie zdominowały kobiety - to właśnie one zajęły wszystkie miejsca na podium plebiscytu. Statuetka najlepszego sportowca roku powędrowała do Emilii Dziurbiel - pochodzącej z Okmian akrobatki sportowej, reprezentantki Złotoryjskiego Towarzystwa Akrobatycznego Aurum. Podium uzupełniły Małgorzata Światłoń i Anita Małek.

Dla Emilii Dzurbiel to nie pierwsza statuetka zdobyta na gminnej Gali Mistrzów Sportu. Młoda mieszkanka Okmian pochwalić może się tytułami zdobywanymi na zawodach rangi ogólnopolskiej - mieszkańcy naszego regionu o talencie Emilii przekonać mogli się podczas niedawnego koncertu charytatywnego "dla Marty", gdzie jej akrobatyczny występ wzbudził naprawdę duży podziw zgromadzonej w Domu Kultury publiczności.

Drugie miejsce zajęła powracająca po kontuzji do sportu Małgorzata Światłoń - siatkarka, koszykarka, triathlonistka, pływaczka, reprezentantka Czarnych Rokitki i legnickiego UKS Ekonoma. Dla niezwykle utalentowanej zawodniczki z Rokitek to również nie pierwsza tak istotna nagroda. W minionym roku Małgorzata Światłoń triumfowała zarówno w gminnym plebiscycie jak i została uznana najpopularniejszym sportowcem gminy Chojnów w plebiscycie portalu lca.pl i Gazety Legnickiej.

Podium uzupełniła kolarka chojnowskiego UKKS Oriens Anita Małek. Dla zawodniczki pochodzącej z Pawlikowic miniony rok okazał się bardzo udany; zdobyła m.in. po raz pierwszy w swojej karierze tytuł mistrzyni województwa dolnośląskiego i lubuskiego w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego.


Poza podium uplasowali się panowie - Ksawery Śniegucki z JKS Jaroszówka oraz warcabista i siatkarz goliszowskiej "Mewy" Jakub Ostropolski.

Osobną kategorię stanowili piłkarze i siatkarze. Dyscypliny te niewątpliwie cieszą się największą popularnością w naszej gminie. Tytuł dla najlepszego piłkarza po raz kolejny trafił do Adama Szydełko - zawodnika klubu Czarni Rokitki. Wśród siatkarzy równych sobie w minionym roku nie miał Michał Rudnicki z LZS Gołocin.

Gala Mistrzów Sportu nie mogłaby obejść się bez nagrodzenia trenerów. Tytuł najlepszego szkoleniowca pochodzącego z gminy Chojnów trafił do Mariusza Nawrockiego.

W ramach gali nagrodzono także sportowców i trenerów, którzy w minionym roku osiągnęli wybitne wyniki sportowe. Nagrody powędrowały do reprezentantów klubu jeździeckiego z Jaroszówki - Martyny Kucharskiej, Alicji Gołębiowskiej, Marcela Dula, Matyldy Dubiniak i Natalii Graszy, a także do Marka Czerniawskiego z Mewy Goliszów i Bożeny Szarek.

Wszystkim wyróżnionym sportowcom pogratulował wójt Andrzej Pyrz - Cieszę się, że jesteśmy tu razem, że w naszej gminie tak ładnie ten sport się rozwija, chociaż nie są to może kluby z naszej gminy ale mieszkanki czy mieszkańcy naszej gminy, którzy reprezentują nas na arenach sportowych Dolnego Śląska, Polski a nawet Europy i świata - to jest dla nas bardzo budujące. Mamy poczucie, że sport w gminie Chojnów rozwija się, że grupy nie tylko piłkarskie, siatkarskie, ale również i jeździeckie czy szachowe rozwijają się, osiągają sukcesy i my jako włodarze gminy możemy być z tego bardzo dumni.

Zdaniem przewodniczącego Rady Gminy Bogdana Styrkowca przed gminnymi zespołami sportowymi czeka trudne zdanie. Dlaczego? - Jest coraz mniej młodzieży. Pięć, dziesięć lat temu klubów sportowych na terenie naszej gminy było dwa razy tyle. Wracamy do czasów z lat 70-tych, gdzie jest 5 czy 7 klubów. Niemniej jednak warto nadmienić że nasza gmina na sport i tym samym promocję gminy przeznacza rocznie kwotę 300 tysięcy złotych - Mamy poczucie, że pieniądze które przeznaczamy na sport nie idą na marne - mówił wójt Andrzej Pyrz.

Gala stanowiła także okazję do nagrodzenia działaczy i sponsorów, bez których rozwój sportu w gminie Chojnów nie miałby miejsca. Wśród działaczy wyróżnieni zostali szefowie gminnych klubów sportowych: Zbigniew Urszulak (Sokół Ur-Pal Krzywa), Adam Piróg (Jerzmanka Jerzmanowice) oraz nieobecny na wydarzeniu Stanisław Pisiewicz (Start Osetnica). Statuetkę za wkład w rozwój sportu na terenie gminy Chojnów z rąk wicestarosty Krzysztofa Sowińskiego i Stanisławy Pakos - wiceprzewodniczącej rady powiatu legnickiego otrzymał również prowadzący galę Janusz Cygan.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.