Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Akwarium dla dziecka - czy to może się udać?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 28 luty 2017, 22:55 Wszystkich komentarzy: 0


Akwarium dla dziecka - czy to może się udać?

Niejeden rodzic codziennie wysłuchuje próśb swojej pociechy, która chciałaby mieć własne akwarium. Jedni uważają, że zakup akwarium dla dziecka nie jest zbyt dobrym pomysłem, natomiast inni twierdzą, iż takie coś może dziecka nauczyć odpowiedzialności. Jak więc to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście warto jest kupować dziecku akwarium, czy może lepiej się wstrzymać?

Coś małego na początek

Dobrym pomysłem, żeby się przekonać, czy dziecko faktycznie ma pasję będzie skorzystanie z możliwości zakupu mniejszego zbiornika akwarystycznego. Jest to niezwykle dobry pomysł i przede wszystkim niezbyt drogi. Podstawowe wyposażenie kupisz w sklepie http://www.plantica.pl/ i na pewno nie będzie ono zbyt kosztowne.

Jeśli chodzi o rośliny, to tutaj sprawdzą się takie gatunki, które nie wymagają nawożenia i nie są wymagające pod względem warunków oświetleniowych. Polecamy ze swojej strony rogatka sztywnego, czy hygrofilię wielonasienną. Wszystkie sadzimy w piaszczystym podłożu.

W ten sposób można mieć pewność, że w zbiorniku będzie mogła wytworzyć się właściwa flora bakteryjna, która będzie miała ogromny wpływ na życie wszystkich rybek. Kiedy już całość będzie gotowa, to warto nie wpuszczać od razu rybek, ale przez kilka kolejnych dni obserwować poczynania dziecka. Wtedy przekonasz się, czy faktycznie czystość wody jest utrzymywana i pociecha zajmuje się akwarium.

Pomagaj w razie potrzeby i przeżuć obowiązki

Oczywistym jest, że nie zawsze dziecko będzie mogło sobie z niektórymi czynnościami poradzić. Wtedy jak najbardziej warto jest mu pomóc. Chodzi jednak o to, aby nie było to wyręczanie z czynnościami związanymi z czyszczeniem i dbaniem o akwarium. W przeciwnym razie okaże się, że to nasze dziecko chciało akwarium, a opiekujesz się nim Ty. I to jest dobry znak do tego, aby jednak sobie te temat odpuścić, chyba, że sam nagle zapałasz chęcią posiadania własnego zbiornika akwarystycznego.

Tak więc, jeśli malec doglądał akwarium, które było bez rybek i kontrolował co się w nim dzieje, to jest to znak, że faktycznie zasłużył na to, aby wpuścić tam pierwsze organizmy. W przypadku kiedy było inaczej, to lepiej jest po prostu wszystko zlikwidować, gdyż zapewne skończy się tak, że po zarybieniu to Ty będziesz się musiał wszystkim zajmować.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.