Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego: Letnie zabawy taneczne pod gwiazdami

Autor admin
Data utworzenia: 28 luty 2017, 09:47 Wszystkich komentarzy: 9


Kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego: Letnie zabawy taneczne pod gwiazdami

Jedni wolą narzekać na facebooku - drudzy działać i zgłaszać pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego. Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę pocztową kolejny projekt, którego autorem również jest radny Paweł Grabek - tym razem skierowany jest on do mieszkańców północnej części Chojnowa.

"Letnie zabawy taneczne pod gwiazdami" to projekt mający na celu wspieranie i upowszechnianie kultury oraz promowanie gminy. Zabawy miałyby odbywać się we wszystkie soboty w lipcu i sierpniu w godzinach od 19:00 do 22:00 na Rynku.

Jak czytamy w zgłoszonym projekcie - Celem jest zaktywizowanie mieszkańców Chojnowa. Młodzi ludzie coraz częściej nie odczuwają potrzeby spotykania się na zewnątrz, internet przysłania im prawdziwe życie. Te cykliczne imprezy mają zapobiegać zamykaniu się w domu. Ważne jest budowanie więzi między mieszkańcami naszego miasta, rozwinięcie solidarności, gościnności i zbudowanie poczucia bezpieczeństwa, a także zachęcanie do większej otwartości i podejmowania wspólnych inicjatyw.

Wydarzenie co tydzień odbywałoby się pod innym hasłem przewodnim (np. lata 60, 70, 80, disco-polo, muzyka pop, najnowsze hity itp.) - Do realizacji projektu potrzebny byłby zakup odpowiedniego mobilnego parkietu tanecznego oraz namiotu. Taniec to forma bardzo kulturalnej i przyjemnej rozrywki.

Projekt skierowany jest do młodzieży, która będzie mogła aktywnie spędzać czas wakacji, osób dorosłych, rodzin oraz seniorów. W imprezach udział będą mogły także osoby spoza naszej gminy, co przyczyni się do promocji miasta.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu - Potrzeba stworzenia w okresie wakacji przyjaznego i ogólnodostępnego miejsca dla wszystkich miłośników tańca. Tańce sprzyjają większej fizycznej aktywności mieszkańców, wpływają pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie psychiczne. Zmniejszają poziom agresji w społeczeństwie. Poprzez zlokalizowanie parkietu pod chmurką ludzie wyjdą z własnych budynków na zewnątrz. Obiekt będzie sprzyjał integracji różnych grup społecznych, wiekowych, zawodowych.

Projekt został wyceniony na kwotę 52 000 złotych.
Chcesz złożyć wniosek i zareklamować go przed głosowaniem? Zachęcamy do chwalenia się własnymi projektami. Zapraszamy do kontaktu - portal@chojnow.pl. Projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chojnowa na rok 2017 zgłaszać możemy do 15 marca 2017 roku w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

Zobacz również:

- Budżet Obywatelski Miasta Chojnowa: Urząd przyjmuje wnioski

- Chojnowski Budżet Obywatelski - pojawił się projekt linowego placu zabaw


Komentarze

Pomysł według mnie jest dobry ale zmieniłbym miejsce tych zabaw. Mianowicie, na tzw."Górze Parkowej". I nie do godz. 22.00 w rynku, a do 24.00 na "Górze Parkowej", nikomu nie będzie przeszkadzała muzyka. W latach 70 ubiegłego wieku jeszcze odbywały się tam czasem zabawy, bodajże na 22 lipca.
Przy okazji wyremontować starą lub postawić nowa scenę, wyremontować parkiet do tańczenia, poprzedni chyba jeszcze poniemiecki. Wyremontować alejki i dojazd na górę. Zainstalować skrzynki elektryczne,w czasie zabawy postawić 2 wojskowe namioty imprezowe i może tu miałoby to sens. Inwestycję można podzielić na 2-3 lata.

zgłoś komentarz
Ta inwestycja o której piszesz to tez dobry pomysł ale to nie w ramach BO to juz miasto powinno taka inwestycje przeprowadzić faktycznie, co do imprez w Rynku to mysle ze mogą być dobrym pomysłem, byleby zostało to prawidłowo zorganizowane!
zgłoś komentarz
Według mnie jest to zły pomysł na tzw przejedzenie pieniędzy. Lepiej zrobić coś trwałego niż organizować reklame radnemu czy urzędowi.. Ale ogólnie kierunek jest ok
zgłoś komentarz
Według mnie pomysł całkowicie chybiony.
Wiadomo przecież jak wyglądają wszelkie imprezy w Chojnowie.
Mnóstwo alkoholu i związanych z tym ekscesów.
Imprezy w centrum miasta są zupełnie niepotrzebne.
Przydałoby się raczej w centrum więcej kawiarenek serwujących lodowe przysmaki oraz np. pyszne soczki owocowe.
zgłoś komentarz
Według mnie pomysł całkowicie chybiony.
Wiadomo przecież jak wyglądają wszelkie imprezy w Chojnowie.
Mnóstwo alkoholu i związanych z tym ekscesów.
Imprezy w centrum miasta są zupełnie niepotrzebne.
Przydałoby się raczej w centrum więcej kawiarenek serwujących lodowe przysmaki oraz np. pyszne soczki owocowe.
masz Mr Lodzika to ci wystarczy czekałem na tego typu komentarz
zgłoś komentarz
Chojnów cierpi na chroniczny brak terenów rekreacyjnych.W sumie tak naprawdę nie ma gdzie wybrać się na spacer. Rynek i tak jest wiecznie żywy i zatłoczony.
Może więc pieniążki zainwestować w dodatkowe ścieżki spacerowe?
Wydaje mi się, że budżet obywatelski po raz kolejny jest marnotrawiony (kolejne imprezki na rynku) i po raz kolejny wcale nie służy dobru mieszkańców.
zgłoś komentarz
Ale za 100tys zł tez się nie zrobi nie wiadomo czego, uważam ze te tance w rynku to propozycja godna uwagi.
zgłoś komentarz
projekt jest niezły,potrzeba tylko trochę popracować nad szczegółami,trzeba się spieszyć bo do lata wcale nie tak daleko
zgłoś komentarz
wg mnie to zły pomysł. w gminie mają na wioskę po 15 tysięcy a potrafią co roku robić dobre rzeczy.. Najlpiej zrobić komuś show za nasze pieniądze..
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.