Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Poseł Kropiwnicki dopytuje się radnych o obwodnicę Chojnowa

Autor admin
Data utworzenia: 28 luty 2017, 14:42 Wszystkich komentarzy: 4


Poseł Kropiwnicki dopytuje się radnych o obwodnicę Chojnowa

Gościem ostatniej sesji Rady Miejskiej był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Kropiwnicki. Pochodzący z Legnicy parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej poruszył kwestię remontu drogi krajowej nr 94 oraz budowy obwodnicy dla Chojnowa.

Ruch na drodze krajowej przechodzącej przez Chojnów będzie się zwiększał - jest to związane z planowaną przebudową autostrady A4 i tym samym wprowadzeniem na niej opłat. Od kilku lat mówi się o budowie dużego ronda w okolicach cmentarza, jednak pomysł budowy innej drogi omijającej miasto jest całkowitą nowością i wydaje się koncepcją nierealną - i to nie ze względów finansowych, a z powodu ukształtowania terenu i okolicznych zabudowań z czego doskonale zdają sobie sprawę radni i burmistrz Chojnowa.

W poprzedniej kadencji posłowie z naszego regionu zajmowali się w głównej mierze kwestią drogi ekspresowej S3. Dopięcie budowy tej drogi do końca to dla posła Kropiwnickiego powód do dumy, szczególnie teraz, gdy budowa innych tras ekspresowych jest wstrzymywana - Przyjdzie za chwile moment na DK 94, ponieważ będzie ona coraz bardziej alternatywną drogą dla A4. Pytanie czy Wy zamierzacie ubiegać się o obwodnicę na terenie Chojnowa w sensie koncepcyjnym? - zwrócił się z pytaniem do radnych.

Obecnie istnieją koncepcje budowy całkowicie nowej drogi na odcinku z Prochowic do Legnicy - nowa droga miałaby całkowicie omijać tereny zabudowane. Czy budowa podobnej drogi na odcinku z Legnicy do Krzyżowej jest zasadne?

Zdaniem burmistrza Jana Serkiesa to nie ulica Parkowa wymaga obwodnicy, a drogi wojewódzkie przechodzące przez centrum miasta - ulica Legnicka, Lubińska, czy Zielona. Duży ruch w tych miejscach niewątpliwie jest dużo bardziej uciążliwy dla mieszkańców niż ruch na ulicy Parkowej. Na budowę "północnej" obwodnicy, która miałaby odciążać ruch na drogach wojewódzkich prędko jednak liczyć nie będziemy mogli.

Poseł Kropiwnicki odniósł się także do uchwały dotyczącej zmian w chojnowskiej oświacie jaką podjęli radni i tym samym kosztów jakie będzie musiał ponieść nasz samorząd - Szczerze Wam tego współczuję. Pan burmistrz łaskawy nie chciał powiedzieć jakie to są pieniądze, ale wiem, że to wy za to będziecie musieli faktycznie zapłacić z budżetu miejskiego. Byłem przeciwnikiem tej reformy, uważam że jest ona niepotrzebna - oświadczył - To że faktycznie utrzymujecie klasy starsze w innym budynku niż klasy młodsze uważam za bardzo rozsądne rozwiązanie. Bo rzeczywiście maluchy 6-7 letnie z prawie dorosłymi ludźmi 15 letnimi dzisiaj to jest absolutnie przepaść - dodał.

Wracając jednak do tematu dróg - bardziej istotną kwestią dla nas wydaje się pozycja naszego miasta względem "nowej A4". Pojawiające się koncepcje likwidacji okolicznych węzłów budzą ogromny sprzeciw mieszkańców i kierowców. O planach przebudowy i reakcji samorządowców z regionu już jutro!


Komentarze

halo tu ziemiaaa
zgłoś komentarz
to ten co wynajmował w Legnicy mieszkanie dla prostytutek?
zgłoś komentarz
co oni biorą w tej PO? chłopina niech lepiej biznesu mieszkaniowego z panienkami pilnuje,reforma oświaty to nie na jego główkę.
zgłoś komentarz
oj grzesiu, grzesiu troliku :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.