Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowscy bokserzy po profesjonalnych badaniach

Autor admin
Data utworzenia: 02 marzec 2017, 17:58 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowscy bokserzy po profesjonalnych badaniach

Już w niedzielę długo oczekiwana Charytatywna Gala Boksu. Chojnowscy zawodnicy zmierzą się z reprezentantami Dolnego Śląska. Wczoraj bokserzy reprezentujący klub Champion Chojnów Powiat Legnicki zostali poddani profesjonalnym badaniom wydolnościowym.

Badania mają na celu m.in. określenie poboru tlenu, ilości produkowanego CO2, wentylacji, częstości akcji serca, czy prędkości - Na podstawie analizy badań ergospirometrycznych obliczane są mi.in. maksymalny pobór tlenu, prędkość i częstość akcji serca na progach metabolicznych, parametry metaboliczne i kalorymetryczne (np. określenie optymalnej intensywności pracy w celu redukcji tkanki tłuszczowej), parametry pracy serca jak (objętość wyrzutowa i pojemność minutowa), określenie potencjału tlenowego i beztlenowego. Określenie stref metabolicznych, stref tętna w których wykorzystywany jest tłuszcz czy węglowodany i wiele innych.


Wśród badanych zawodników nie zabrakło reprezentantów Polski - Łukasza Niemczyka i Alana Korputa. Dla Niemczyka start w chojnowskich zawodach to jedynie przystanek w drodze na Mistrzostwa Europy, które już 13 marca rozpoczną się w rumuńskim mieście Braiła. Chojnowianin do rywalizacji o tytuł mistrza starego kontynentu przygotowywać będzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Celem chojnowskiej gali bokserskiej, oprócz rywalizacji sportowej i doskonałej rozrywki jest także zbiórka pieniędzy na rzecz Marty Bodniewicz. Organizatorzy zaplanowali w przerwach między walkami licytacje w ramach których zakupić będzie można m.in. koszulkę z autografem międzynarodowego mistrza KSW w wadze półśredniej Borysa Mańkowskiego, czy piłki z autografami piłkarzy Zagłębia Lubin.

Nie może Ciebie tam zabraknąć!

5 marca 2017 - godzina 15:00 - Hala Sportowa PZS, ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.