Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Znamy triumfatorów V Międzyszkolnego Konkursu DEng dENG

Autor admin
Data utworzenia: 28 marzec 2017, 13:26 Wszystkich komentarzy: 0


Znamy triumfatorów V Międzyszkolnego Konkursu DEng dENG

Powiatowy Zespół Szkół stawia na naukę języków obcych; świadczy o tym m.in. organizacja, już po raz piąty, Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego DEng dENG, który jest okazją zarówno do zaprezentowania swojej wiedzy jak i jej poszerzenia. Konkursowi jak co roku towarzyszyły prezentacje językowe i prelekcje.

- W naszej szkole przywiązujemy wielką wagę do języka obcego. Liceum Ogólnokształcące, klasa językowa w której można doskonalić język; klasy techniczne z językiem zawodowym... To pomaga naszym uczniomw stażach, czy też w wymianie międzynarodowej z uczniami z różnych państw Europy w ramach projektów w których uczestniczymy - zaznaczył dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Mariusz Kowalczyk.

Wielokulturowość to już trzeci projekt w jakim uczestniczy Powiatowy Zespół Szkół, po projekcie biologicznym i kończącym się właśnie projekcie historycznym. Wszystkie te programy koordynowane są przez Zofię Łabuz.


W tegorocznym konkursie udział wzięli uczniowie z trzech chojnowskich szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Powiatowego Zespołu Szkół. Oprócz najlepszej trójki z obu języków, nagrodzono także najlepszych gimnazjalistów (z poza trójki). W kategorii tej nagrody odebrały uczennice "jedynki" - Marta Zatwarnicka z języka niemieckiego oraz Jagoda Jadach z języka angielskiego.

Tegoroczną rywalizację w języku angielskim wygrała uczennica chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego Joanna Kanabrocka; kolejne miejsce zajęły Julia Zawadzka z Gimnazjum nr 1 oraz Aleksandra Najda z Liceum Ogólnokształcącego.

W języku niemieckim całe podium należało do uczniów Powiatowego Zespołu Szkół. Równych sobie nie miał Szymon Ostropolski; na kolejnych miejscach uplasowały się Manuela Baran oraz Oliwia Dziurbiel.

Konkursowi DEng dENG jak zawsze towarzyszyły prezentacje językowe przygotowane przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Osoby biorące udział w konkursie z języka niemieckiego miały okazję wziąć udział w spotkaniu z prof. dr Ludwigiem Schmahlem - lektorem z legnickiego PWSZ.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.