Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Pracowity weekend i worek medali dla LMKS SFORA Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 06 kwiecień 2017, 14:22 Wszystkich komentarzy: 0


Pracowity weekend i worek medali dla LMKS SFORA Chojnów

Ligowy weekend zawodnicy reprezentujący klub LMKS SFORA Chojnów zakończyli z 30 medalami!

W sobotę chojnowscy sportowcy gościli na matach I Kolejki Ligi Taekwondo XVII Wesołek w Kórniku. Na starcie zawodów pojawiło się ponad 300 zawodników w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików, kadetów i mastersów. Reprezentacja LMKS SFORA licząca 14 zawodników wróciła do Chojnowa z 10 medalami.

W kategorii dzieci medale odebrali: Julia Domańska (2. miejsce), Michał Kudłaty (2. miejsce), Karol Struski (3. miejsce), Gracjan Sitarz (3. miejsce) oraz Franciszek Olszewski (3. miejsce). Tuż za podium rywalizację zakończyli: Bartosz Dyrkacz, Sebastan Szklarz i Fabian Merunowicz.

W kategorii młodzików po medal sięgnęli Martyna Merunowicz (2. miejsce) i Michał Czatrowski (3. miejsce). Poza podium rywalizację zakończył Ksawery Olchowy.

W rywalizacji kadetów jako jedyna wystartowała Eliza Laskowska, która zakończyła rywalizację na 3. miejscu.

W kategorii masters po medal sięgnęli Radosław Dyrkacz i Krzysztof Domański.


Następnego dnia reprezentanci LMKS “SFORA” Chojnów wystartowali w zmaganiach I Kolejki Wielkopolskiej Ligi Taekwondo w Święciechowie. Na starcie rywalizacji znalazło się około 200 zawodników w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych oraz walkach. Reprezentacja z naszego miasta zakończyła rywalizację z 20 medalami!

W kategorii dzieci po medal sięgnęli: Fabian Merunowicz, Julia Domańska, Michał Kudłaty, Marcel Domański, Franciszek Olszewski oraz Karol Struski.

Wśród młodzików doskonale zaprezentowali się: Laura Różycka, Martyna Merunowicz, Konrad Księżyk i Paweł Tarasiewicz.

W rywalizacji kadetów po srebro sięgnęła Eliza Laskowska, natomiast wśród juniorów sukces odnieśli Adrian Mrozik i Arkadiusz Domański.

- Był to wyczerpujący weekend, ale jakże satysfakcjonujący. Wyniki są takie jak każdy widzi, ale tylko zawodnicy którzy noszą je na swoich barkach wiedzą ile wysiłku ich to kosztowało, żeby znaleźć się tam gdzie znajdują się teraz. Każdy start, to mały kroczek do przodu, to odkrycie nowych błędów nad którymi trzeba dalej ciężko pracować, jak również sprawdzenie dotychczas wypracowanego warsztatu w praktyce. To również kolejny występ gdzie możemy pracować na elektronicznym sprzęcie EBP firmy DaeDo, który obecnie jest standardem na prawie wszystkich imprezach Taekwondo - zaznaczają przedstawiciele LMKS SFORA Chojnów


Chojnowski klub taekwondo stara się w miarę możliwości występować w jak największej ilości turniejów, dzięki którym zawodnicy są w stanie przygotować się do imprez mistrzowskich, które już wkrótce będą organizowane dla wszystkich kategorii wiekowych. Starty w turniejach pozwalają zawodnikom spróbować swoich sił zdobywając punkty na elektronicznym ochraniaczu tułowia wraz z elektronicznym kaskiem - Niestety na takie luksusy nie możemy pozwolić sobie podczas treningów w klubie, ponieważ z wstępnych wyliczeń wychodzi, że zakup i wyposażenie jednej maty w pełen zestaw sprzętu spełniającego współczesne standardy zawodów Taekwondo WTF, to koszt w granicach 60 tyś. złotych, a jest to kolosalna suma biorąc pod uwagę skromne środki jakimi dysponujemy w naszym klubie.

- Ostatnie wyjazdy obfitowały w emocjonujące chwile, nie zabrakło łez, siniaków i krwi, odnotowaliśmy kolejne zwycięstwa, ale i porażki. Jednak najważniejsze, że dalej kroczymy w obranym kierunku, aby z każdym dniem stawać się co raz lepszym w tym co robimy. Wielkie gratulacje dla zawodników, tych małych i tych dużych. Już wkrótce czekają was następne wyzwania, więc ciężko i sumiennie trenujcie.

inf. fot. Taekwondo Chojnów


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.