Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Sukces Martyny Merunowicz na 1. International White Tigers Cup

Autor admin
Data utworzenia: 24 kwiecień 2017, 09:43 Wszystkich komentarzy: 0


Sukces Martyny Merunowicz na 1. International White Tigers Cup

Miniony piątek i sobotę reprezentanci LMKS SFORA Chojnów spędzili na matach 1. International White Tigers Cup Jarocin 2017. Turniej był częścią cyklu Puchar Polski P1.

W rywalizacji wzięło udział łącznie 250 zawodników. Zawody zostały rozegrane w formule Kyorugi (walki sportowej zgodnie z przepisami Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Europian Taekwondo Union i World Taekwondo Federation). Zawodnicy w kategoriach wiekowych junior (15-17 lat) i kadet (12-14 lat) zmagali się przy pełnym wykorzystaniu elektronicznego systemu zliczania punktów EBP firmy DaeDo, czyli elektronicznych ochraniaczy głowy i tułowia. Ich młodsi koledzy i koleżanki z kategorii wiekowej młodzików (10-11 lat) walczyli w elektronicznych ochraniaczach tułowia i ochraniaczach głowy z szybką chroniącą twarz.

Dla chojnowskich zawodników turniej był okazją do zdobycia cennego doświadczenia - wyjazdy na imprezy pozwalają sprawdzić swoje umiejętności na elektronicznym sprzęcie EBP DaeDo, który na co dzień jest poza zasięgiem finansowym klubu.

Wśród reprezentantów LMKS SFORA Chojnów najlepiej zaprezentowała się Martyna Merunowicz, startująca w kategorii Młodzik +57 kg, która zdobyła srebrny medal, przegrywając w finale po zaciętej walce wynikiem 13-11.

Eliza Laskowska startująca w kategorii Kadet -51 kg pokonała swoją oponentkę uzyskując wynik 18-11, niestety w kolejnej walce już ćwierćfinale została pokonana, plasując się w przedziale 5-8 miejsca. Michał Czatrowski w kategorii Młodzik -30 kg nie wyszedł po za 1/8 finału.

Wyjazd współfinansowany w związku z realizacją zadania publicznego pod tytułem: ”Organizacja szkoleń sportowych, prowadzenie zajęć treningowych, uczestnictwo w lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego w Taekwondo Olimpijskim” zleconego przez Gminę Miejską Chojnów.


- Środki finansowe klubu uszczuplają się z każdym wyjazdem na turniej, sparingi, zgrupowania. W tym roku otrzymaliśmy sporą dotację od Gminy Miejskiej Chojnów lecz proces szkoleniowy bardzo szybko pochłania pieniążki, a jest na co wydawać. Tylko w tym sezonie zakup dresów klubowych, niezbędnych ochraniaczy, opłaty związane z licencjami i funkcjonowaniem Klubu, wyjazd na pięć turniejów i praktycznie dofinansowanie zostało wykorzystane. A plany są już na maj, czerwiec i drugą połowę roku, przed nami Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, kolejne Puchary Polski, zawody zagraniczne i pomniejsze turnieje oraz organizacja Turnieju Taekwondo Chojnów dla Dzieci 3. Cały czas jesteśmy otwarci na współpracę ze sponsorami i osobami, które chcą wspomóc rozwój wspaniałej dyscypliny olimpijskiej jaką jest Taekwondo WTF w naszym regionie. - informują przedstawiciele klubu, dziękując zarazem dyrekcji i pracownikom Gimnazjum nr 1 w Chojnowie za udostępnienie sali gimnastycznej, gdzie w każdy wtorek i czwartek między godziną 16:30, a 20:00 chojnowscy zawodnicy szlifują formę przed kolejnymi potyczkami.

zdjęcia: Martyna Radwan / Taekwondo ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.