Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiceprezes PZPN spotkał się z przedstawicielami piłkarskiego świata gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 28 kwiecień 2017, 21:21 Wszystkich komentarzy: 1


Wiceprezes PZPN spotkał się z przedstawicielami piłkarskiego świata gminy Chojnów

Andrzej Padewski - wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i zarazem prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, wraz z Marią Kajdan - prezes legnickiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, gościli dzisiejszego dnia w Urzędzie Gminy Chojnów, gdzie doszło do spotkania z przedstawicielami samorządu oraz lokalnych klubów piłkarskich.

Jak zaznaczył główny gość spotkania, jednym z celów wizyty w gminie Chojnów było podkreślenie niezwykle istotnej roli klubów piłkarskich reprezentujących niższe klasy rozgrywkowe - Które stanowią 99% polskiej piłki nożnej.

Wójt Andrzej Pyrz, dziękując serdecznie gościom za przybycie, zaznaczył, że spotkanie stanowi doskonałą okazję dla przedstawicieli gminy jak i klubów piłkarskich do poznania planów zarówno Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i okręgowych związków ogólnokrajowego stowarzyszenia piłkarskiego. Dyskusja dotyczyła m.in. zmian w kwestii badań lekarskich, uproszczenia procesu szkolenia nowych sędziów piłkarskich, czy rozwoju infrastruktury sportowej - co ma miejsce również na terenie gminy Chojnów, czego najlepszym przykładem jest budowa nowego obiektu w Okmianach.

Spotkanie stanowiło również okazję do nagrodzenia klubów z terenu gminy Chojnów kompletami strojów piłkarskich oraz do przekazania koszulki reprezentacji Polski z autografem Zbigniewa Bońka.

Andrzej Padewski jest wiceprezesem ds. zagranicznych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2010 roku pełni funkcję prezesa Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłkarskiego. Przez lata zasiadał w zarządzie Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN, gdzie pełnił również funkcję przewodniczącego.Komentarze

A gdzie jest kolega Jan Serkies?Ten,który zamyka boiska.Odstawili go na bok z zarzadu DZPN.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.