Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Dobra zmiana na Legnickiej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 29 kwiecień 2017, 13:20 Wszystkich komentarzy: 0


Dobra zmiana na Legnickiej [ZDJĘCIA]

Powoli dobiegają do końca prace nad nowym chodnikiem łączącym Chojnów z Michowem.

Nowy trakt budowany równolegle do ulicy Legnickiej połączy okolice sklepów Netto i Intermarche z zabudowaniami Michowa. W chwili obecnej trwają już ostatnie prace. Początkowo chodnik miał powstać do grudnia 2016 roku, jednak ze względu na napotkane trudności termin końcowy został przesunięty. Wykonawca inwestycji, firma BRUK-BET Mirosław Furmanek z Chojnowa, wznowił pracę po przerwie zimowej.

Inwestycja w połowie sfinansowana została przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, natomiast po 25% dołożyły się samorządy miasta Chojnowa i gminy Chojnów.

Budowa chodnika spotkała się z pozytywnymi opiniami, w szczególności mieszkańców Michowa, którzy do tej pory chcąc dostać się do Chojnowa musieli poruszać się po poboczu ruchliwej drogi wojewódzkiej.

Nowy trakt dla pieszych to nie jedyna zmiana na ulicy Legnickiej - większość mieszkańców zauważyła także nowe oznakowanie wysepki dla pieszych w miejscu przejścia dla pieszych oraz nowy szeroki chodnik w miejscu dawnej stacji benzynowej. Kierowców z pewnością także cieszy usunięcie torów z ulicy w miejscu dawnego przejazdu kolejowego.

Zobacz również: Miał być w zeszłym roku, będzie w tym. Trwają prace przy chodniku z Chojnowa do Michowa


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.