Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Góry i Pogórze Kaczawskie

Autor admin
Data utworzenia: 27 czerwiec 2011, 10:55 Wszystkich komentarzy: 0


Góry i Pogórze Kaczawskie

      Góry i Pogórze Kaczawskie to kolejne miejsce, które  szczerze polecamy.  Atrakcji jest wiele, ale musimy się na coś zdecydować. Polecamy Ostrzycę 501 m.n.p.m. Góra ta zwana jest śląską Fudżijamą, jest niemal regularną piramidą – pozostałością wygasłego wulkanu. Na wierzchołek prowadzi 445 schodów wyciętych w XIX wieku.  Ze szczytu roztaczają się piękne widoki na Karkonosze i Góry Izerskie.

      Dojazd do opisywanego miejsca jest bardzo prosty. Z Chojnowa kierujemy się na Złotoryję  następnie Pielgrzymkę. Kolejnym przystankiem jest wieś Proboszczów, stąd rozpoczniemy naszą wędrówkę. Zaparkować można pod sklepem i pieszo iść w kierunku kościoła. Przed nim skręcamy w prawo i cały czas prosto kierujemy się na Ostrzycę do celu naszej wycieczki.

      Możemy również część tej trasy pokonać samochodem i zaparkować na pięknym parkingu połączonym z miejscem do grillowania. Znajduje się tam ścieżka przyrodnicza. Cała trasa zajmie nam około godzinę i trzydzieści minut.

      Góry i Pogórze Kaczawskie oferują wiele atrakcji usytuowanych blisko siebie. Będąc w okolicach Ostrzycy warto również odwiedzić Organy Wielisławskie.  XIX – wieczne kamieniołomy odsłoniły w górze Wielisławce (369 m.n.p.m) zadziwiające słupy zastygłej lawy.  Ponad to w okolicach zachodniego zbocza Wielisławki możemy odwiedzić kilkunastometrową jaskinię.

      Droga dojazdowa z Proboszczowa jest bardzo łatwa. Obieramy drogę do Świerzawy, następnie kierujemy się do Sędziszowej. W miejscowości tej rozpoczyna się trasa. Do skalnych organów najlepiej dojść żółtym szlakiem. Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.