Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

W okolicach Chojnowa wataha wilków zagryzła 20 owiec

Autor admin
Data utworzenia: 09 maj 2017, 09:36 Wszystkich komentarzy: 5


W okolicach Chojnowa wataha wilków zagryzła 20 owiec

20 lat temu wilki uznane zostały za gatunek zagrożony wyginięciem - dzisiaj grożą naszym zwierzętom. W niedalekiej Gromadce wataha wilków zagryzła 20 owiec.

Od wczoraj media żyją kolejnym atakiem wilków w pobliżu Chojnowa. Wataha sforsowała wysoki płot i pod osłoną nocy dobrała się do stada owiec należących do Heleny Hubiak. To nie jedyna wataha wilków w regionie - w okolicach Chojnowa, Przemkowa i Głogowa coraz częściej dochodzi do podobnych zdarzeń. Myśliwi zalecają wzmocnienie ochrony zwierząt.

Strzelanie do wilków nie jest możliwe, ponieważ są one pod ochroną. Jako, że zwierzęta te nie mają swoich naturalnych wrogów, rozmnażają się i w coraz większym stopniu zagrażają ludzkim obejściom. W ostatnich latach podobne sytuacje miały miejsce także w Ścinawie, Przemkowie i okolicach Głogowa.

źródło: TVN24, Radio Wrocław


Komentarze

Powtarzacie bzdury za jakimś portalem, wilków w Polsce jest 6 do 8 tyś z zdziczałych psów 135 tyś i one rocznie zabiją zwierzyny leśnej 35 tyś sztuk, to dane z 2014 roku podane przez Nadleśnictwo Lasów Państwowych. Wilki atakują bydło, zdarza się ale jest to rzadkość, musiał by być długa i sroga zima, niema to żadnego sensu gdy w terenie jest tyle zwierzyny. Inna sprawa że wilki na zabija dla przyjemności, zabijaj tyle ile chcą zjeść, to psy zdziczałe zagryzają całe stado. Jest masa udokumentowanych przypadków właśnie gdy to zdziczałe psy zagryzają bydło, nie wilki, wilki są płochliwe, nie podchodzą do domostw. Jest taki stereotyp że robią to wilki, jakie zdziwienie jest gdy okazuje się że to nie one.
zgłoś komentarz
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1072908,stada-zdziczalych-psow-atakuja-owce-w-zebie,id,t.html
http://kontakt24.tvn24.pl/duze-zdziczale-psy-zagryzly-daniele,67770.html
http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/21588,psy-zagryzly-12-owiec-uwaga-drastyczne-zdjecia
http://kielce.onet.pl/watahy-dzikich-psow-sieja-spustoszenie-jak-z-nimi-walczyc/lngmq
I wiele wiele innych doniesień tego tupu.
zgłoś komentarz
Watachy wilków przychodzą do Borów Dolnośląskich na polowania z Niemiec.Trzy lata temu dowiedziałem się o tym w nadleśnictwie w Przemkowie i potwierdzili to w nadleśnictwie w Chocianowie.Więc coś w tym jest.
zgłoś komentarz
Nawet jeśli to prawda to co? to znaczy że zgryzły je wilki bo wataha tu przychodzi, jeśli tak jest to przychodzą ponieważ nasze lasy są obfite w zwierzynę. Niedawno były ataki na Podhalu na stada owiec, wszyscy krzyczeli wilki, już podpisy do ministra zbierali aby można było je odstrzelić, jakie zdziwienie było gdy na kamerze nagrały się dzikie psy, wielki zonk! Tu hodowca nie widział kto, takie jest założenie bo tak wygodnie, taki stereotyp. Tam gdzie owiec pilnuje pies wilk nie podejdzie, a dzikie psy mają to gdzieś, nawet psa zagryzą. Wilki upatrują jedną ofiarę, najsłabszą i skupiają się na niej, nie zagryzają dla przyjemności jak dzikie psy.Szkoda że niema jakiś zdjęć, po śladach jak atakują wilki a psy można to poznać, są to zupełnie różne miejsca.
zgłoś komentarz
Witam,

Kowali ma rację co prawda wilki są już w okolicach Jaroszówki, ale wątpię że to ich robota. Swego czasu w okolicach Białej i Zamienic grasowała dość duża sfora dzikich psów ok 10-15 szt.Osobiście ją widziałem więc to może być ich robota. Wilki boją się ludzi i wątpię by podchodziły pod domostwa w okresie wiosennym.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform