Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Linarium, plac zabaw, nowe oświetlenie czy wymiana chodnika? Zdecyduj

Autor admin
Data utworzenia: 09 maj 2017, 14:56 Wszystkich komentarzy: 0


Linarium, plac zabaw, nowe oświetlenie czy wymiana chodnika? Zdecyduj

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie nowej inwestycji w naszym mieście. Od wczoraj w sekretariacie Urzędu Miejskiego możemy zagłosować na wybrany przez nas projekt.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec stale zamieszkały na terenie Gminy Miejskiej Chojnów, który w dniu rozpoczęcia konsultacji (czyli wczoraj) ukończył 18 lat. Aby prawidłowo oddać głos należy wybrać 1 projekt z listy na karcie do głosowania, poprzez postawienie znaku "X" w odpowiednim polu w kolumnie "Wybór". Należy także czytelnie wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres, a także podpisać czytelnie zawarte na karcie oświadczenie.

Pomimo, iż wszystkie projekty podlegające głosowaniu dotyczą południowej części Chojnowa, głosować mogą także mieszkańcy części północnej.

Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego stanowi swoisty test dla tej inicjatywy. Niestety, liczba projektów, które przeszły pozytywną weryfikację nie jest imponująca; tym bardziej należy pochwalić wszystkie osoby, które zaangażowały się w inicjatywę, stworzyły projekty i rozpoczęły zbiórkę podpisów.

Niestety, póki co jedyną możliwością głosowania jest obecność osobista. Liczymy, że już w kolejnych edycjach będziemy mogli oddać swój głos drogą elektroniczną. Z pewnością wpłynęło by to na poprawę frekwencji.

O projektach, na jakie można głosować informowaliśmy w kwietniu:

Budżet Obywatelski 2017: zbliżamy się do głosowania

Konsultacje potrwają do 7 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 12 czerwca.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform