Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Chojnowska Noc Muzeów z Wikingami

Autor admin
Data utworzenia: 11 maj 2017, 09:56 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowska Noc Muzeów z Wikingami

Wikingowie najechali na Śląsk i już 19 maja spotkać będzie można ich w chojnowskim Muzeum Regionalnym. Przed nami kolejna edycja Nocy Muzeów.

- Muzeum w Chojnowie rozpoczęło prace nad VI odsłoną Nocy Muzeów. Wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą w otoczeniu zabytków oraz historii zapraszamy 19 maja. Uchylając rąbka tajemnicy możemy zdradzić, że tematem przewodnim tegorocznej NOCY w chojnowskim muzeum będą WIKINGOWIE - zaprasza Muzeum Regionalne.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa do północy.

Chojnowska Noc Muzeów to jedna z ulubionych imprez mieszkańców Chojnowa. Doskonale znany nam Zamek Piastowski raz w roku odwiedzają setki mieszkańców regionu, by wspólnie pobawić się w nieco historycznych klimatach. W tym dniu wstęp do muzeum jest całkowicie bezpłatny.

Co roku inny jest temat przewodni wydarzenia. W 2016 roku był to chrzest księcia Mieszka, w latach wcześniejszych m.in. najazd husytów na Chojnów, czy bitwa pod Chojnowem.

Przypominamy także, że od kwietnia w chojnowskim zamku możemy podziwiać wystawę "Wikingowie. Truso - legenda Bałtyku", na której prezentowane są eksponaty z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Muzeum Łużyckiego w Zgorzelcu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.