Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Rada Gminy Chojnów dumna z pracy Referatu Promocji i Kultury. Powraca kwestia sprzedaży Piotrowic

Autor admin
Data utworzenia: 11 maj 2017, 12:42 Wszystkich komentarzy: 0


Rada Gminy Chojnów dumna z pracy Referatu Promocji i Kultury. Powraca kwestia sprzedaży Piotrowic

Kwietniowa sesja Rady Gminy Chojnów stanowiła okazję do podsumowania minionego roku przez przedstawicieli Referatu Promocji i Kultury. Radni docenili prezentację i wkład w promocję regionu. Po raz kolejny poruszona została kwestia trudności ze sprzedażą kompleksu w Piotrowicach, w którym jeszcze do niedawna mieścił się Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

- Celem strategicznym promocji jest zapewnienie rozwoju Gminy Chojnów przy wykorzystaniu potencjału miejscowego i szans tkwiących w otoczeniu oraz tworzenie wizerunku gminy atrakcyjnej, otwartej, przyjazne dla jej mieszkańców i gości - zaznaczyła Anna Kozak - kierownik Referatu Promocji i Kultury. W minionym roku promocja gminy opierała się m.in. na dostarczaniu informacji na temat inicjatyw podejmowanych przez lokalne władze samorządowe w celu tworzenia warunków dla pozyskiwania nowych inwestorów oraz prezentowaniu walorów estetycznych i turystyczno-kulturalnych gminy.

Promocja w wykonaniu gminy Chojnów kierowana jest nie tylko do osób odwiedzających nasz region - czyli turystów oraz potencjalnych inwestorów. Działania referatu mają na celu również kreowanie pozytywnego wizerunku gminy wśród jej mieszkańców.

Gmina Chojnów może poszczycić się swoim odświeżonym miesięcznikiem, rozprowadzanym "bezpłatnie" dla mieszkańców poszczególnych sołectw. Cudzysłów w słowie bezpłatnie jest jednak wskazany - 11 numerów wydanych w 2016 roku kosztowało łącznie ponad 44 tysiące złotych.

Sesja Rady Gminy stanowiła również okazję do pochwalenia się licznymi imprezami kulturalnymi organizowanymi w 2016 roku na terenie gminy Chojnów. Wśród nich znalazły się: Gminne Kolędowanie, Gala Mistrzów Sportu, Gminny Dzień Kobiet, Festiwal Piosenki Religijno-Patriotycznej, Święto Ludowe w Goliszowie, Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego, Świat pod Kyczerą, Święto sportu, 150-lecie Kół Gospodyń Wiejskich, Rajd Ziemi Chojnowskiej, Dożynki Gminne, Wrześniowe Kresowiana, Gminne Święto Sołtysa czy Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Od kilku miesięcy również i nasz portal ma okazję współpracować Referatem Promocji i Kultury, m.in. przy produkcji filmów z gminnych wydarzeń. W ten sposób powstały wideorelacje m.in. z Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Międzynarodowych Zawodów WKKW w Jaroszówce, czy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Piotrowicach.


Anna Kozak: Celem strategicznym promocji jest zapewnienie rozwoju gminy Chojnów...

- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tej prezentacji - zaznaczyła w imieniu Rady Gminy wiceprzewodnicząca Renata Ostropolska - Widać, że gmina Chojnów zyskuje na tym, że tak jest jest przedstawiana.

Pod wrażeniem prezentacji był także przewodniczący Bogdan Styrkowiec, który podkreślił ogrom wydarzeń i imprez organizowanych na terenie gminy Chojnów - są to zarówno duże uroczystości rangi gminnej jak i mniejsze wydarzenia o charakterze wiejskim - Jedna rzecz jaka nam się nie udała to sprzedaż Piotrowic - zaznaczył - To takie nasze wyzwanie na przyszłość. Wygląda to z góry przepięknie, nowe dachy, przepiękny kompleks - chętnych jednak nie ma.

Zdaniem wójta Andrzeja Pyrza, nie tylko sprzedaż Piotrowic będzie sukcesem dla gminy, ważne jest także odpowiednie zagospodarowanie tego kompleksu w przyszłości. W chwili obecnej trwa przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości piotrowickiego zespołu dworskiego.

Andrzej Pyrz daje jednak do zrozumienia, że gmina powoli będzie wycofywać się ze sprzedaży, zaznaczając, że przedstawiciele samorządu rozpoczęli już serię spotkań z fundacją, wyrażającą chęć zagospodarowania kompleksu. Dzięki takiemu posunięciu, w miejscu tym mógłby powstać np. kompleks świadczący usługi dla osób starszych, czy inkubator przedsiębiorczości. Gmina nie zyskałaby na sprzedaży, jednak rozwiązanie takie wpłynęłoby na nowe miejsca pracy i rozwój tego miejsca, na czym wszystkim zależy.

Bogdan Styrkowiec: Sprzedaż "Piotrowic" to nasze wyzwanie na przyszłość


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.