Query error chojnow.pl - Olimpiada Lekkoatletyczna 2017: Czwórka po raz kolejny na najwyższym stopniu podium [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 17 maj 2017, 14:48 Wszystkich komentarzy: 1

Za nami kolejny dzień zmagań w ramach Olimpiady Lekkoatletycznej Powiatowego Zespołu Szkół. Tym razem na starcie pojawili się przedstawiciele szkół podstawowej z terenu powiatu legnickiego i nie tylko. Honoru naszego miasta i gminy bronili reprezentanci Szkoły Podstawowej w Rokitkach, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4, którzy zwyciężyli w końcowej klasyfikacji pokazując po raz kolejny, że nie mają sobie równych w tej części powiatu. Indywidualnie największą bohaterką wydarzenia okazała się Agata Grela ze Szkoły Podstawowej w Miłkowicach, która Chojnów opuściła z dwoma złotymi krążkami.

Oprócz szkół z terenu naszych gmin, dzisiejszego dnia na Wojska Polskiego pojawili się także uczniowie z: Zagrodna, Miłkowic, Rzeszotar, Krotoszyc i Kościelca. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były dzieci z sąsiedniego Przedszkola Miejskiego nr 1, które zmierzyły się w Biegu Malucha.

Rywalizacja rozpoczęła się od biegu na 60 metrów. W wyścigu dziewcząt dwie czołowe lokaty zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej w Miłkowicach - ze złotem z Chojnowa wyjechała Agata Grela, natomiast na drugim miejscu uplasowała się Joanna Kubaj. Na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Pawelec ze Szkoły Podstawowej w Rokitkach. Wśród chłopców najlepszy w sprincie okazał się Kacper Łukaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4; podium uzupełnili Marcel Ambroży z Zagrodna oraz Michał Płominski z SP4.

Brązowa medalistka z biegu na 60 metrów nie miała sobie równych w skoku w dal. Oliwia Pawelec z Rokitek sięgnęła po złoto osiągając odległość 3,83 m. Na podium stanęły także Sara Kułacz ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Dominika Ulanowska ze Szkoły Podstawowej w Zagrodnie. Wśród chłopców triumfował Krystian Sobieraj z "czwórki", który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Bartka Bielaka z Zagrodna oraz Szymona Krasowskiego z Krotoszyc.

Rozgrywane wczoraj pchnięcie kulą tym razem zastąpione zostało rzutem piłką lekarską. Wśród dziewcząt z wyzwaniem najlepiej poradziła sobie Izabela Trojnacka ze Szkoły Podstawowej w Miłkowicach, która jako jedyna przekroczyła granicę 9 metrów. Ze srebrnym medalem zawody zakończyła Sara Kułacz z "trójki", natomiast na trzecim miejscu ex aequo uplasowały się Oliwia Papadopoulu z Rzeszotar i Anna Szlązak z Kościelca. Wśród chłopców najlepiej poradził sobie Michał Płominski z "czwórki". Podium uzupełnili Szymon Krasowski z Krotoszyc oraz Jakub Rajkowski z Rokitek.

Ostatnią rozgrywaną konkurencją był bieg na 200 metrów. Wśród dziewcząt swoją dominację w tej dziedzinie sportu potwierdziła Agata Grela z Miłkowic, dla której było to już drugie złoto. Podium uzupełnili Joanna Kubaj z Miłkowic oraz Emilia Kopczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4. Wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Rajkowski z Rokitek. Podium uzupełnili Kacper Rybak z Zagrodna oraz Bartosz Zawidzki z Rzeszotar.

Klasyfikację drużynową wygrali reprezentanci chojnowskiej Szkoły Podstawowej nr 4, którzy po raz kolejny pokazali, że nie mają sobie równych w tej części powiatu. Kolejne miejsca przypadły Szkole Podstawowej z Zagrodna oraz Szkole Podstawowej z Miłkowic.