Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Uczniowie klas III spotkali się z Justyną Bednarek

Autor admin
Data utworzenia: 25 maj 2017, 09:38 Wszystkich komentarzy: 0


Uczniowie klas III spotkali się z Justyną Bednarek

W miniony wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. Wydarzenie skierowane zostało do uczniów klas III szkół podstawowych. Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek autorki.

Justyna Bednarek jest dziennikarką, tłumaczką oraz autorką książek dla dzieci - Za wydaną w 2015 r. książkę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latour zdobyła kilka nagród i nominacji: Najlepsza Książka Dziecięca 2015 w konkursie „Przecinek i Kropka”, Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy, nominacja do tytułu Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY, nominacja do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku. W ubiegłym roku ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” (nominacja do tytułu Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY) i „W to mi graj. Bajki muzyczne” z ilustracjami Józefa Wilkonia. W 2017 r. wydała „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” - informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Od bajki do bajki", mającego na celu promowanie polskiej literatury dla dzieci. Cel jakie stawiają sobie inicjatorzy to pobudzenie i rozwijanie zainteresowania czytelniczego oraz aktywności twórczej w oparciu o literaturę. Organizatorami projektu, obok Miejskiej Biblioteki Publicznej, są: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2. W szkołach podstawowych program prowadzony jest przez koordynatorów - nauczycieli-bibliotekarzy: Ewę Więcek i Elżbietę Rusiecką.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Już jutro uczniowie klas III szkół podstawowych spotkają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Anną Onichimowską - autorką ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform