Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Przebudowa mostu na Legnickiej - dobre informacje dla kierowców

Autor admin
Data utworzenia: 25 maj 2017, 18:14 Wszystkich komentarzy: 0


Przebudowa mostu na Legnickiej - dobre informacje dla kierowców

Kilka tygodni temu informowaliśmy Was o planach rozbiórki i budowy całkowicie nowego mostu nad Skorą na ulicy Legnickiej. Wiadomość wywołała niemałą panikę - brak przeprawy w tym miejscu spowodowałby spory paraliż miasta; na szczęście tak się nie stanie.

- Znamy już szczegóły w jaki sposób most będzie remontowany - informuje burmistrz Jan Serkies - Będzie postawiony most zastępczy. Most, który jest obecnie, będzie całkowicie remontowany, budowany jak gdyby od nowa. Jeżeli chodzi o nośność też nic się nie zmieni - będzie do 30 ton. To jest dobra informacja dla nas. Nie będzie ruchu wahadłowego. Most, który zostanie doraźnie wybudowany pod potrzeby objazdu będzie spełniał wszystkie wymogi - ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach.

Przypomnijmy - obiekt przebudowany zostanie w koncepcji zaprojektuj i zbuduj przez wyłonioną w przetargu firmę Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca.

Zakres prac zakłada rozbiórkę obecnej konstrukcji nośnej mostu (podpór i pomostu) i budowę nowej. 5 lipca 2017 roku kończy się etap prac projektowych. Według założeń przedstawionych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu wykonanie robót budowlanych ma zostać zakończone do 5 października 2017 roku. Nie oznacza to jednak, że jeszcze w tym roku będziemy mogli przejechać się nowym mostem - nowy obiekt będzie musiał uzyskać pozwolenie na użytkowanie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.