Query error chojnow.pl - PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na jednolite studia magisterskie na Fizjoterapii
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na jednolite studia magisterskie na Fizjoterapii

Author: PWSZ im. Witelona w Legnicy
Creation date: 31 May 2017, 14:43 All comments: 0


PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na jednolite studia magisterskie na Fizjoterapii

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyznano uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku Fizjoterapia.

Tym samym kandydaci na studia, mogą już wybierać ten kierunek kształcenia w systemie elektronicznej rejestracji, która trwa do 4 sierpnia 2017 roku.

Wcześniej, wniosek naszej Uczelni pozytywnie zaopiniowało Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która pozytywnie oceniła przedstawioną koncepcję i program kształceni, w tym efekty kształcenia właściwych dla profilu praktycznego oraz sposobu ich weryfikacji. Komisja brała także pod uwagę minimum kadrowe, bazę dydaktyczną, w tym bibliotekę a także wewnętrzny system zapewnienia jakości, który zostanie wdrożony na jednolitych studiach magisterskich, na kierunku Fizjoterapia.

Na kierunku Fizjoterapia zajęcia teoretyczne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę: profesorów i doktorów zzakresu medycyny oraz profesorów i doktorów nauk o kulturze fizycznej specjalizujących się w fizjoterapii. Odbywają się w salach wyposażonych wnowoczesny sprzęt multimedialny.

Praktyczną naukę zawodu student realizuje w pracowniach fizjoterapii na uczelni oraz w bezpośrednim kontakcie z pacjentem w zakładach ipracowniach rehabilitacyjno–fizjoterapeutycznych oraz na oddziałach szpitalnych.

Czego uczymy?

Absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia posiada predyspozycje do pracy z osobami zdrowymi i chorymi, z osobami zróżnymi dysfunkcjami psychofizycznymi, z niepełnosprawnościami, jak również z grupami wymagającymi dodatkowego wsparcia fizjoterapeutycznego. Ma sprawność ruchową pozwalającą na zastosowanie różnorodnych metod kinezyterapeutycznych. Potrafi demonstrować i przeprowadzać ćwiczenia ruchowe korzystając ze zdobytej wiedzy i umiejętności, jak również posiada kompetencje do stosowania czynników fizykalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych.

Praktyki zawodowe

Praktyki zawodowe studenci odbywają już po I roku studiów – w łącznej ilości 1560 godzin. Obejmują one fizjoterapię ogólną, kinezyterapię, fizykoterapię imasaż, fizjoterapię kliniczną oraz obowiązkową praktykę zawodową pozaliczeniu ostatniego przewidzianego planem studiów egzaminu.

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.