Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wybierz studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Autor PWSZ im. Witelona w Legnicy
Data utworzenia: 21 czerwiec 2017, 15:02 Wszystkich komentarzy: 0


Wybierz studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. Kandydaci na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mają możliwość kształcenia się na:

STUDIA LICENCJACKIE (pierwszego stopnia)

-DIETETYKA

specjalności: dietetyka kliniczna, żywienie zbiorowe

- PIELĘGNIARSTWO

- RATOWNICTWO MEDYCZNE

JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE

- FIZJOTERAPIA

Jeśli nie przeraża Cię biologia, chemia i anatomia człowieka? Swoją przyszłość zawodową widzisz w branży medycznej? Chcesz wiedzieć jak jeść smacznie, ale zdrowo? Co jest ważne w odżywianiu? Które produkty stosować? Posiadasz zdolność empatii, łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi i chcesz im pomagać to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.

Bogata i atrakcyjna oferta Wydziału od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kandydaci na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mają możliwość kształcenia się na trzech kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia): Dietetyce, Pielęgniarstwie i Ratownictwie medycznym oraz jednym kierunku w ramach jednolitych studiów magisterskich - Fizjoterapia. Każdy znajdzie zatem coś odpowiedniego dla swoich predyspozycji.

Czemu warto wybrać studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej?

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wysoce wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz bezpośrednio pracowników – praktyków z doświadczeniem.

W trakcie studiów realizowane są praktyki zawodowe w szpitalach, zakładach żywienia zbiorowego, pensjonatach, hotelach, przedszkolach itp., które wzbogacają wiedzę studenta w doświadczenie oraz umożliwiają mu poznanie realiów pracy u potencjalnych pracodawców. Ponadto zajęcia praktyczne student realizuje na oddziałach: chirurgicznym, chorób wewnętrznych, psychiatrycznym, pediatrycznym, położniczo-ginekologicznym, neurologicznym, rehabilitacyjnym, intensywnej opieki medycznej, opieki paliatywnej, a także w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej, wśrodowisku nauczania i wychowania oraz w środowisku pracy. Praktyczna nauka zawodu rozpoczyna się już od pierwszego semestru. Bazą szkoleniową do praktycznej nauki zawodu jest m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy.

Ćwiczenia prowadzone są we własnych specjalistycznych pracowniach umiejętności pielęgniarskich, w tym pracowni opieki długoterminowej, czynności ratowniczych. Tutaj student poznaje zasady, techniki i procedury wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych. W warunkach symulacyjnych (na fantomach) ćwiczy i rozwiązuje problemy pielęgnacyjne pacjenta zgodnie z obowiązującymi procedurami i standardami.

Pracownie medyczne, które znajdują się na Wydziale wyposażone są w miedzy innymi w: ciśnieniomierze, lampy bakteriobójcze, wagę elektroniczną, oto-oftalmoskop WPT15D, fantomy, inkubator noworodkowy, lóżka rehabilitacyjne, elektrokardiograf, pikflometr, pulsoksymetr, sonometr, kardiomonitor, defibrylator delfin, manekiny, modele szkieletu człowieka, mikroskopy biologiczne binokularowe, łaźnie wodne, pompę próżniową, wstrząsarki laboratoryjne, wirówki, wagi, myjkę ultradźwiękową, chłodziarko-zamrażarkę, sterylizator, cieplarkę, autoklaw, lampy bakteriobójcze itp.

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej działa Studenckie Koło Naukowe Młodych Medyków, które aktywnie działa organizując pokazy i szkolenia z zakresu medycyny. Studenci, dzięki pracy w kole mogą uczestniczyć w konferencjach, sympozjach, seminariach i zjazdach tym samym podnosząc swoje kwalifikacje.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.