Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Oszuści, wszędzie oszuści...

Autor admin
Data utworzenia: 29 czerwiec 2017, 13:28 Wszystkich komentarzy: 0


Oszuści, wszędzie oszuści...

Policjanci z naszego regionu po raz kolejny przestrzegają przed oszustami. Pomimo ogromnego nagłośnienia problemu, ciągle pojawiają się osoby, które dają się nabrać na metodę "na wnuczka".

Ostatni taki przypadek miał miejsce kilka dni temu w Legnicy, gdzie 87-letnia kobieta straciła 25 tysięcy złotych.

- W poniedziałek (26 czerwca) do 87-letniej mieszkanki Legnicy zadzwoniła kobieta informując, że jest jej wnuczką i właśnie przed chwilą miała wypadek, którego jest sprawcą oraz pilnie potrzebuje 70.000 zł, aby nie trafić do więzienia i polubownie załatwić sprawę z poszkodowaną. Starsza kobieta przekazała jej, że nie dysponuje taką kwotą ponieważ w domu ma odłożone tylko 25.000 zł. W tej sytuacji rozmowę telefoniczną przejął rzekomy „policjant”, który poinformowała ją, że musi ustalić z poszkodowaną, czy ta kwota jest wystarczająca i żeby się nie rozłączała. Mężczyzna po kilku sekundach przekazał starszej kobiecie, że wymieniona przez nią kwota jest wystarczająca, a po odbiór gotówki zaraz przyjdzie kurier - relacjonuje przebieg wydarzeń sierż. szt. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Po kilkunastu minutach pod domem pokrzywdzonej pojawiał się mężczyzna, który odebrał pieniędze.

Policja po raz kolejny przestrzega przed oszustami - Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem w sytuacjach wymagających natychmiastowego podjęcia decyzji finansowych należy zastanowić się przez chwilę, czy to na pewno ktoś z rodziny potrzebuje pomocy? Jeden telefon do prawdziwego krewnego rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli nam uniknąć bardzo poważnej straty. Pamiętajmy również, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić policję. Rozmawiajmy także ze starszymi członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach - czytamy w policyjnym komunikacie.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.