Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wakacyjne statystyki policyjne. Jest bezpieczniej?

Autor Kasia_
Data utworzenia: 26 lipiec 2017, 11:21 Wszystkich komentarzy: 0


Wakacyjne statystyki policyjne. Jest bezpieczniej?

Jak informuje Komeda Miejska w Legnicy, w porównaniu z ubiegłymi latami, od początku wakacji odnotowano zdecydowanie mniej wypadków i kolizji drogowych. Zwiększył się jednak odsetek ujawnionych nietrzeźwych kierowców na dolnośląskich drogach.

W porównaniu do zeszłorocznych wakacji, liczba wypadków drogowych zmniejszyła się o 22%. Liczba kolizji spadła o 18%.

Za nami dopiero połowa okresu wakacyjnego, a dolnośląscy Policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” wyeliminowali już z ruchu 15% pijanych kierowców więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Dolnośląscy funkcjonariusze apelują o rozsądek za kierownicą i bezpieczną jazdę.

Do najpowszechniejszych błędów popełnianych przez kierowców należą brawurowa jazda, nadmierna prędkość, nieprawidłowe wykonywanie manewrów, szczególnie jeśli chodzi o wyprzedzanie, a także korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy. Do tragicznych skutków wypadków przyczynia się również niestosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Podsumowując okres od początku wakacji, czyli od 23 czerwca do 24 lipca 2017 r., na terenie Dolnego Śląska odnotowano 165 wypadków, to jest mniej o blisko 22% niż w analogicznym okresie 2016 roku, a także 2744 kolizji i to jest mniej o blisko 18% niż w roku ubiegłym. W wyniku odnotowanych wypadków rannych zostało 199 osób i jest to mniej o ponad 21% niż w tym samym okresie zeszłorocznych wakacji. Niestety, pomimo znacznie mniejszej liczby wypadków, odnotowano więcej ofiar śmiertelnych. W bieżącym roku na Dolnym Śląsku w wypadkach zginęło 26 osób i jest to o 4 więcej niż w roku 2016 – mówi asp. szt. Paweł Petrykowski.

Zatrważający jest fakt wzrostu liczby ujawnionych pijanych kierowców. Od 23 czerwca do 24 lipca dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali łącznie 1020 kierujących pod wpływem alkoholu. To aż o 15% więcej niż w roku ubiegłym.

Pamiętajmy o rozsądku i bezpieczeństwie, aby każdy wakacjny wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem do domu.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.