Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Jak dobrać wyposażenie magazynowe?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 27 lipiec 2017, 10:39 Wszystkich komentarzy: 0


Jak dobrać wyposażenie magazynowe?

Planujesz urządzić magazyn w swojej firmie dla pracowników? W takim razie, koniecznie musisz znaleźć odpowiednie regały i inne wyposażenie, które będą praktyczne i posłużą przez lata. Biorąc pod uwagę, że pracownik spędza w pracy osiem lub więcej godzin, muszą być one również wygodne.

Jeśli mamy kilka magazynów, to na dobrą sprawę, każdy możemy urządzić tak samo. Zwykle wynika to z braku pomysłu urządzającego lub ograniczonych funduszy. W takim magazynie powinny znaleźć się regały, szafy, szafki ubraniowe dla pracowników, stoły warsztatowe oraz krzesła. Mamy jednak wiele możliwych kombinacji dotyczących wystroju. W zależności od tego, czym konkretnie w magazynie pracownik się zajmuje, powinniśmy dostosować meble do jego potrzeb, aby ułatwić i przyśpieszyć pracę. W takim wypadku, stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność i wytrzymałość. W zależności od tego, jakie rzeczy czy produkty w magazynie będą się znajdować, musimy dopasować do nich odpowiednie regały. Pod uwagę trzeba tutaj wziąć nie tylko wielkość mebli, ale również wagę przedmiotów, aby regały dały radę je udźwignąć.

Szafy i regały metalowe

Według ekspertów ze strony fami.com.pl, do magazynu najlepiej nadają się meble metalowe. Są one nie tylko najbardziej wytrzymałe, ale również trwałe. Jeśli w naszym magazynie znajdować się będą głównie akta, dokumenty itp. to warto postawić na szafy i regały przesuwne podzielone na mniejsze półki, które będą ułatwiać poszukiwania odpowiednich dokumentów.

Jeśli magazyn służy do przechowywanie części do warsztatu, to warto postawić w nim również stoły warsztatowe, zamiast tych standardowych. Wyposażone są one w półki, szuflady, źródła prądu oraz szafki i uchwyty na narzędzia, które znacznie ułatwiają pracę. Ważne, aby dopasować odpowiednio stół, do wykonywanej pracy. Bardzo pomocne mogą być nakładki na stół, które pozwalają nam zmieniać funkcjonalność stołu.

Szafy ubraniowe

W każdej pracy, konieczne są szafki, dzięki którym będziemy mogli uniknąć problemów z kradzieżą rzeczy. Dlatego swój magazyn warto wyposażyć w szafki dla pracowników. Jeśli mają oni obowiązek nosić nie tylko strój roboczy w postaci ubrania, ale również butów, szafki powinny być na tyle duże, aby zmieściły całe wyposażenie robocze oraz ubrania zamienne. Szafki dla pracowników, powinny być metalowe i wyposażone w zamek, tak aby każdy posiadał własny klucz. Chcąc ułatwić zmianę obuwia pracownikom, warto postawić na szafki wyposażone w ławkę.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.