Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Koszmarne upały odbijają się na naszym zdrowiu

Autor admin
Data utworzenia: 03 sierpień 2017, 09:30 Wszystkich komentarzy: 0


Koszmarne upały odbijają się na naszym zdrowiu

Pomimo nieco chłodniejszej środy, ciągle na terenie województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie przed upałami. IMGW prognozuje temperaturę do 32 stopni i gorące noce. Gdy wskaźniki na naszych termometrach przekraczają takie granice, wówczas kończy się radość z ciepłego lata i zaczyna prawdziwa walka z upałami, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasze organizmy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował poradnik dotyczący postępowania w okresie upału.

- Ekspozycja na upalne środowisko termiczne stanowi silne obciążenie dla organizmu każdego człowieka. Zwiększenie obciążenia cieplnego i rosnąca temperatura wnętrza ciała mogą prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych. Poziom ryzyka wystąpienia poważnych zagrożeń dla zdrowia może być istotnie modyfikowany przez szereg czynników, które określają wrażliwość cieplną poszczególnych osób - czytamy w komunikacie.

Największe ryzyko dotyczy niemowląt, małych dzieci, osób niesamodzielnych oraz w wieku podeszłym a także chorych przewlekle - zwłaszcza ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, nerwowego oraz chorych na cukrzycę.

Podstawowe rady:

- Chroń swój organizm przed przegrzaniem i odwodnieniem - ograniczając ekspozycję na terenie otwartym, unikając zbędnego wysiłku, uzupełniając płyny i schładzając się;

- Izoluj się od upału,

- Ogranicz aktywność na terenie otwartym,

- Zwracaj uwagę na innych,

Legniccy policjanci ostrzegają kierowców

- Niełatwa aura odbija się na naszym samopoczuciu oraz koncentracji. Niestety, wpływa to na jakość jazdy i coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Statystyki w tym zakresie są nieubłagane. A to nie koniec fali upałów w naszym powiecie - czytamy w komunikacje legnickiej drogówki.

1 sierpnia policjanci legnickiej drogówki odnotowali 12 kolizji drogowych! - Podczas wysokich temperatur, oprócz obniżonej sprawności psychofizycznej, uczestnicy ruchu drogowego muszą liczyć się z częstszymi niż zazwyczaj objawami chorobowymi i niedyspozycjami fizycznymi. W takich przypadkach należy bezwzględnie przeanalizować konieczność wychodzenia z domów, a nawet w skrajnych przypadkach być może zaniechać jazdy.

Wysokie temperatury powodują u kierowców utratę czujności, rozkojarzenie, opóźnienie reakcji a nawet do zasłabnięć i omdleń - W przypadku, kiedy widzimy innych uczestników ruchu, którzy zasłabli, źle się poczuli pomóżmy im, nie bądźmy obojętni.

Zostawiła dzieci na pół godziny w samochodzie - grozi jej pięć lat więzienia

Legnicka drogówka przestrzega także przez pozostawianiem w pojazdach dzieci, osób starszych oraz zwierząt, dla których nawet kilka minut w rozgrzanym pojeździe może zakończyć się śmiercią.

Takie sytuacje, pomimo ogromnego nagłośnienia w okresie letnim ciągle się zdarzają. We wtorek całą Polskę obiegła informacja o kobiecie, która w Zielonej Górze zostawiła dwoje dzieci w samochodzie na parkingu i poszła robić zakupy. Dzięki reakcji przypadkowych przechodniów dziewczynkom w wieku 1 i 4 lat nic się nie stało. Szybę wybili strażacy.

W związku ze zdarzeniem wszczęte zostanie postępowanie dotyczące narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobiecie grozi nawet pięcioletnie więzienie - o sprawie powiadomiono też wydział rodziny i nieletnich lokalnego sądu oraz ośrodek pomocy społecznej.

Zobacz również: Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej apeluje do chojnowian...


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform