Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Nowe zasady programu Rodzina 500+. Urzędy czekają na wnioski

Autor admin
Data utworzenia: 03 sierpień 2017, 13:51 Wszystkich komentarzy: 0


Nowe zasady programu Rodzina 500+. Urzędy czekają na wnioski

1 sierpnia weszły w życie nowe zasady dotyczące programu Rodzina 500+. Resort polityki społecznej zaznacza, że ubieganie o świadczenie na dziecko ma być od teraz łatwiejsze. Konieczne będzie jednak złożenie nowego wniosku.

Wnioski składać możemy osobiście, przesłać listownie albo drogą elektroniczną poprzez: Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej.

Jeżeli chcemy zrobić to osobiście, wówczas swoje kroki kierujemy albo do Urzędu Miejskiego w Chojnowie, albo do Urzędu Gminy - w zależności od tego gdzie mieszkamy.

Jeżeli pobieraliśmy do tej pory świadczenia, a nasz nowy wniosek złożony zostanie do 31 sierpnia, wówczas nie będziemy mieli żadnych przerw w przelewach.

Jeżeli złożymy wniosek do 30 września, wówczas gmina na rozpatrzenie wniosku będzie miała czas do 30 listopada - może się zdarzyć, że pieniądze za październik dostaniemy dopiero razem ze świadczeniami za listopada.

Niewielkie zmiany w programie 500+ mają na celu eliminację niepożądanych zjawisk, czyli m.in. deklarowanie samotnego wychowania dziecka (niezgodnie z prawdą). By zapobiec takim przypadkom od teraz osoby samotnie wychowujące dzieci będą musiały mieć zasądzone alimenty.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce także ograniczyć sytuacje, w których wnioskodawca utraci dochód, a po 3 miesiącach uzyska go ponownie u tego samego pracodawcy. Na zmiany przygotować muszą się również osoby rozliczające się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym. W ich przypadku wprowadzono wymóg dołączenia do wniosku o pieniądze z 500 plus zaświadczenia naczelnika urzędu skarbowego o formie opłacanego podatku, wysokości przychodu, stawce podatku i wysokości opłaconego podatku w roku poprzedzającym rok uzyskania świadczenia.

Resort ostrzega przed ofertami odpłatnego wypełniania wniosków - To próby wyłudzenia i oszustwo. Przestrzegamy, że nie trzeba płacić za wniosek ani za jego wypełnienie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform