Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Marysiu, co robisz 15 sierpnia?

Autor admin
Data utworzenia: 14 sierpień 2017, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Marysiu, co robisz 15 sierpnia?

Marysiu, co robisz 15 sierpnia? Może skorzystasz z zaproszenia burmistrza i wybierzesz się na chojnowski Rynek?

Imię Maria w kulturze chrześcijańskiej ma status wyjątkowy - z roku na rok staje się również coraz bardziej popularne i coraz częściej nadawane jest najmłodszym obywatelkom Chojnowa. Urząd Miejski, chcąc wyróżnić osoby noszące to imię organizuje imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek, które będzie towarzyszyć tegorocznym obchodom Święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia w kościele katolickim obchodzone jest jako pamiątka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To właśnie Maria z Nazaretu stała się najpopularniejszą właścicielką tego imienia i to właśnie ona sprawiła, że jest ono traktowane w tak wyjątkowy sposób. Maria Kazimiera d’Arquien, Maria Callas, Maria Konopnicka, Maria Skłodowska-Curie i wiele wiele innych kobiet posiadających to imię sprawiły, że wszystkie współczesne Marie, mogą nosić swoje imię z dumą.

Początek spotkania imieninowego zaplanowano na godzinie 15:00 na Rynku. Organizatorzy planują gry, konkursy i zabawy, w których udział z pewnością będą mogły wziąć wszystkie solenizantki.

Wydarzeniu organizowanemu 15 sierpnia towarzyszyć będą również koncerty: zespołu Wesoła Gromadka, Kapeli Kunice oraz Haliny Frąckowiak.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform