Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Urząd Gminy Chojnów i Starostwo Powiatowe chwalą się wprowadzeniem płatności bezgotówkowej

Autor admin
Data utworzenia: 24 sierpień 2017, 10:36 Wszystkich komentarzy: 0


Urząd Gminy Chojnów i Starostwo Powiatowe chwalą się wprowadzeniem płatności bezgotówkowej

Wybierasz się do Urzędu Gminy lub Starostwa? Nie musisz martwić się brakiem gotówki. Urzędy chwalą się wprowadzeniem płatności bezgotówkowej.

Idąc do Starostwa Powiatowego nie musimy nosić przy sobie ani gotówki ani karty płatniczej. Urząd zaznacza, że aby uiścić swoje zobowiązania wystarczy smartfon wyposażony w odpowiednie aplikacje.

System płatności bezgotówkowej już od kilku lat funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego. Zmiany związane były z procesem unowocześnienia funkcjonowania urzędu i zwiększenia komfortu obsługi petentów.

W ostatnim czasie Starostwo Powiatowe w Legnicy przystąpiło do projektu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej - Mając na uwadze rosnące zapotrzebowanie społeczne na płatnicze usługi elektroniczne urząd udostępnił kolejną, tego typu, usługę w obsłudze klientów. Wraz z postępem w sferze usług bankowych i telefonów komórkowych banki udostępniają swoim klientom aplikacje stworzone z myślą o płatnościach mobilnych, które działają niejako „obok” aplikacji konkretnego banku i są przeznaczone głównie do dokonywania płatności, zastępując tym samym gotówkę czy kartę płatniczą - informuje Starostwo Powiatowe.

Procedurę płatności smartfonem można zrealizować w kasie urzędu i Zespole Orzekania o Niepełnosprawności.

System płatności bezgotówkowej w ostatnim czasie zagościł także w Urzędzie Gminy Chojnów - Mamy dla Was dobrą wiadomość! Od tego tygodnia w kasie Urzędu Gminy Chojnów znajdziecie terminal kart płatniczych. Od tej pory gotówka podczas wizyty w Urzędzie nie będzie już potrzebna! - czytamy na facebookowym profilu gminy.

Zmiany - z pozoru niewielkie i wcale już nie takie innowacyjne - spotkały się z ciepłym przyjęciem.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform