Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Rozpoczęła się budowa tymczasowego mostu nad Skorą

Autor admin
Data utworzenia: 30 sierpień 2017, 11:45 Wszystkich komentarzy: 0


Rozpoczęła się budowa tymczasowego mostu nad Skorą

Od niedawna możemy obserwować wzmożone prace nad Skorą - rozpoczęła się budowa tymczasowej przeprawy, która zastąpi znajdujący się w złym stanie technicznym most na ulicy Legnickiej.

Tymczasowa przeprawa ma zapewniać ruch wszystkich pojazdów w obu kierunkach. Niestety z mostu nie będą mogli korzystać piesi, którzy miejsce prac będą musieli omijać pobliską kładką łączącą ulice Racławicką i Brzozową.

Po otwarciu tymczasowego mostu rozpoczną się prace nad główną przeprawą. Zakres prac zakłada rozbiórkę obecnej konstrukcji nośnej mostu (podpór i pomostu) i budowę nowej. Obiekt przebudowany zostanie w koncepcji zaprojektuj i zbuduj przez wyłonioną w przetargu firmę Probudowa Drożdzal Adam z Sosnowca.

Od kilku lat kierowcy podróżujący ulicą Legnicką muszą zmagać się w tym miejscu z trudnościami, czyli zwężeniem i znacznym ograniczeniem prędkości. Sytuacja taka spowodowana jest złym stanem technicznym przeprawy, która wymaga przebudowy.

Ulica Legnicka na tym odcinku, jako droga wojewódzka nr 328 należy do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu i to ta instytucja odpowiedzialna jest za inwestycję. Burmistrz Jan Serkies zaznacza, że miasto po zakończeniu wszystkich prac będzie chciało wesprzeć finansowo właściciela drogi w kwestii budowy nowych chodników; mowa tutaj w szczególności o odcinku między ulicami Stefana Okrzei i Goleszańską.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform