Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

H&M w Krzywej – powstaną nowe miejsca pracy

Autor Kasia_
Data utworzenia: 22 wrzesień 2017, 11:22 Wszystkich komentarzy: 0


H&M w Krzywej – powstaną nowe miejsca pracy

Na przełomie 2018/2019 roku w podstrefie LSSE w Krzywej powstanie nowoczesne centrum logistyczne znanej marki odzieżowej H&M. Placówka będzie trzecim centrum logistycznym tej marki w Polsce.

Dzięki tej inwestycji na naszym terenie powstaną nowe miejsca pracy. Inwestor szacuje, że w centrum logistycznym znajdzie zatrudnienie ok. 1000 osób. Dla Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to ogromny sukces. Firma H&M zamierza zainwestować w realizację projektu 280 mln zł.

To bardzo ważny projekt dla regionu. Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy. Pozwoli to praktycznie wyeliminować bezrobocie w Gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej, że zgodnie z zapewnieniami inwestora będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika. Strefa Ekonomiczna jest zainteresowana nowymi technologiami, ale pamiętamy o tym, co najważniejsze - o przeciwdziałaniu bezrobociu. I ta inwestycja powinna praktycznie wyeliminować bezrobocie w gminie Chojnów – powiedział Witold Lech Idczak, prezes LSSE.

H&M zapewnia, że budynek centrum logistycznego będzie nowoczesny i przyjazny środowisku, a pracownicy będą mogli czuć się w nim bezpiecznie.

-Logistyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej, podlegającej nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji - mówiMichael Schultz, H&M Planning Market East Logistics Manager.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki współpracy LSSE, Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.


źródło: legnica.fm


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.